Pinterest blen shërbimin e lexuar më vonë Instapaper

Pinterest

Picterest është një rrjet tjetër social, megjithëse shumë përdorues nuk e konsiderojnë atë në atë mënyrë. Platforma Picterest na lejon të ndajmë imazhe në borde të ndryshme tematike ose personale. Picterest lindi nga ideja për të lidhur të gjithë për të ndarë gjërat interesante që ata gjejnë çdo ditë, por është gjithashtu një lloj dyqani ku përdoruesit mund të varin produktet që dëshirojnë, veçanërisht ato që ata vetë i krijojnë. Edhe pse në fillim mund të mos tërheqë vëmendjen, të gjithë përdoruesit që e kanë përdorur vazhdojnë ta bëjnë këtë rregullisht.

Picterest sapo ka njoftuar blerjen e shërbimit të njohur Instapaper. Sipas detajeve që Picterest ka publikuar pas blerjes tuaj, shërbimi do të funksionojë si më parë pa ndryshime të mëdha në funksionimin e tij. Marco Arment, zhvilluesi i aplikacionit të popullarizuar të podcastit Overcast, i shiti shërbimin kompanisë Betaworks, një shërbim që më në fund ka përfunduar në duart e Picterest. Ekipi pas Instapaper ka raportuar në blogun e kompanisë duke premtuar se shërbimi nuk do të ndryshojë në të ardhmen:

Për ju, përdoruesi përfundimtar dhe Instapaper asgjë nuk ndryshon. Ekipi i Instapaer po lëviz nga Betaworks në New York City në selinë e Picterest në San Francisco dhe ne do të vazhdojmë ta bëjmë Instapaper një vend të shkëlqyeshëm për të ruajtur dhe lexuar artikuj.

Përveç kësaj ne gjithashtu mund ta lexojmë atë Mjeti zhvillues i Instapaper do të ndalojë së punuari më 1 nëntor. Por ata gjithashtu informojnë se së shpejti ne do të jemi në gjendje të gëzojmë funksione të reja falë bashkëpunimit midis të dy kompanive.

Gjatë viteve, Instapaper ka kaluar nga të qenit një aplikacion me pagesë në të qenit plotësisht falas me qasje përmes uebit ose përmes aplikacioneve të ndryshme të disponueshme për iOS dhe Android. Aktualisht Pocket është një nga rivalët e tij kryesorë, një shërbim krejtësisht falas ku mund të ruajmë çdo lloj artikulli për ta lexuar më vonë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Victoria Suller Loriz dijo

    Pinterest o .o Picterest ?????