Shazam tani ruan kërkimet në dyqane nëse nuk kemi lidhje

azhurnim shazam

Shazam është identifikuesi më i njohur i muzikës në planet. Me të vërtetë shënoi një para dhe pas në këtë teknologji, dhe një konkurrent nuk ka qenë kurrë në gjendje të shfaqet. Gjithashtu, Shazam është gjithmonë duke azhurnuar me lajmet dhe është plotësisht ndër-platformor. Falë azhurnimit më të fundit të Shazam, ne mund të ruajmë një kërkim, në mënyrë që ta bëjmë kur kemi një lidhje. Nuk janë pak klube apo vende ku ne kemi dashur një këngë dhe nuk kemi qenë në gjendje ta identifikojmë sepse nuk kishim lidhje të dhënash ose WiFi, kjo ka marrë fund. Ne ju tregojmë lajmet rreth Shazam për iOS.

Nuk është e vetmja gjë e re në aplikacion, tani versioni iPad gjithashtu është rinovuar pak, kjo është lista e veçorive të reja në versionin e tani:

Çfarë ka të re në versionin 9.7.0

Vazhdoni të përdorni Shazam për të identifikuar këngët, edhe kur jeni jashtë linje. Herën tjetër kur muzika luan, por çfarë pa wifiThjesht duhet të shtypni butonin e madh blu dhe ne do t'ju japim titullin e këngës sa më shpejt që të jeni lidhur përsëri.

A keni një iPad? Kështu shpresojmë! Ne kemi bërë ndryshime në aplikacion për ta bërë edhe më të lehtë zbulimin e muzikës së re. Përdorni Shazam për të filluar identifikimin e këngëve!

Kjo mundësi e re e kërkimeve jashtë linje është me të vërtetë fantastike, do të na kursejë shumë dhimbje koke, sepse në shumë diskoteka ose festivale është pothuajse e pamundur të kesh një lidhje të mirë për ta bërë këtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.