Morning Show nuk arrin të triumfojë në Golden Globes

Tregimi i mëngjesit

Mbrëmjen e kaluar ishte dorëzimi i Golden Globes (Golden Globes), një ceremoni çmimesh që Apple ndoqi dorën e Tim Cook me tre nominime. Fatkeqësisht për Apple jo vetëm që nuk fitoi asnjë nga tre çmimet por edhe prezantuesin, Ricky Gervais, ishte primar me kompaninë.

Gervais deklaroi se Apple përdor dyqanet e xhupave në Kinë për të bërë produktet e saj, por jo para se të lavdëronte punën e mirë që Apple kishte bërë me The Morning Show. Por Apple nuk ishte e vetmja kompani teknologjike që ishte në shënjestër të kritikave nga Gervais, e njohur për deklaratat e tij të diskutueshme.

Kjo ceremoni e fundit po jep shumë për të folur, më shumë për shkak të deklaratave të prezantuesit sesa për shkak të fituesve të kategorive të ndryshme ku Joaquín Phoenix fitoi çmimin e aktorit më të mirë Të tilla dhe të gjitha pishinat theksuan për rolin e tyre në filmin Joker.

Gervais u përgatit veçanërisht me aktorët të cilët ai kritikoi duke lëvizur vetëm për interesat e tyre ekonomikë:

Kështu që ju [të famshëm] thoni se jeni zgjuar, por kompanitë për të cilat punoni, është e mahnitshme ”, vazhdoi ai. “Apple, Amazon, Disney, nëse ISIS fillon një shërbim streaming, do ta thërriste agjentin e tij, apo jo?

Ai gjithashtu pretendoi se të famshëm ata jetojnë në një flluskë dhe nuk dinë se çfarë po ndodh përreth tyre, për të cilën ai i nxiti ata të mos dërgojnë mesazhe politike kur mbledhin çmimet:

Ju nuk dini asgjë për botën reale. Shumica prej jush kaluan më pak kohë në shkollë sesa Greta Thunberg. Pra, nëse fiton, shko lart, merr çmimin tënd të vogël, falënderoj agjentin tënd dhe Zotin tënd dhe shko në ferr.

Shfaqja e Mëngjesit ishte nominuar për seriali me i mire drama televiziv, çmimi që ra në kompaninë Succession of HBO. Të dy Jennifer Aniston dhe Reese Witherspoon u nominuan për aktoren më të mirë në një seri drame, një çmim i fituar përfundimisht nga Olivia Colman për The Crown.

Globet e Artë jepen nga Shoqata e Shtypit të Hollivudit, një organizatë që përfaqëson të gjithë gazetarët që mbulojnë lajmet argëtuese nga Shtetet e Bashkuara në vendet e tjera dhe konsiderohet pararendëse e Emmy-ve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.