watchOS 8: më shumë stërvitje dhe rëndësi për shëndetin personal

watchOS 8 ka filluar të shfaqet në WWDC 2021. Risitë e para vijnë nga dora e Aktivitetit, Trajnimit dhe Apple Fitness +, gjithçka që lidhet me sportet në kyçin tonë. Ushtrime të reja janë prezantuar, aplikacioni Breathe është ridizenjuar duke i dhënë forma të reja meditimi dhe Metrikat e frekuencës së frymëmarrjes shtohen në aplikacionin Gjumi. Lajm i shkëlqyeshëm që përgatit ardhjen e Apple Watch Series 7.

Shëndet, trajnim dhe më shumë në watchOS 8

watchOS 8 prezanton dy stërvitje të reja në aplikacionin Train: Tai Chi dhe Pilates. Dy stërvitje të reja që bashkohen me ato ekzistuese që na lejojnë të rrisim gjithnjë e më shumë shkathtësinë e aktiviteteve që mund të regjistrojmë me Apple Watch. Ka edhe lajme në aplikacion Për të marrë frymë, i cili merr një hap të projektimit me animacione të reja dhe integrimin e meditimit brenda funksionaliteteve të disponueshme.

Ato gjithashtu janë përfshirë stërvitje të reja në Apple Fitness + të cilin Apple e ka thirrur Artistët në qendër të vëmendjes, trajnime të drejtuara me këngët më të njohura të momentit. Një tërheqje më shumë për përdoruesit që pajtohen në këtë shërbim dhe duan të kënaqen kur bëjnë sporte.

Nga ana tjetër, dhe duke iu referuar sektorit të Shëndetësisë, është shtuar aftësia për të matur shpejtësinë e frymëmarrjes për të vëzhguar së bashku me parametrat e tjerë shëndetin tonë kur flemë. Nga ana tjetër, megjithëse nuk është prezantuar zyrtarisht, gjithashtu Ne do të kemi aplikacionin zyrtar të Llogaritësit në watchOS 8, diçka që ne kemi kërkuar për vite me radhë dhe gjithashtu një aplikacion për kontakte, siç kanë lajmëruar zërat e javëve të fundit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Sergio dijo

    Dhe aktivizimi i Elektrokardiogramës për Meksikën Kur