Shpërndarja e iPhone rritet në Kinë gjatë Marsit

iPhone 9

Duket se hapat që mbeten që Apple të kthehen në "normale" për sa i përket shpërndarjes së pajisjeve në Kinë janë të pakta nëse jo. Fabrikat Apple dhe Foxconn në vend kanë arritur të stabilizojnë vonesat në shpërndarjen e iPhone-ve madje janë rritur me un 19% më shumë në mars krahasuar me të njëjtën periudhë në 2019.

Me këto shifra në dorë dhe sipas llogaritjeve të bëra nga mediumi i njohur Bloomberg, duket se Apple është në një fazë vërtet të mirë pas krizës së koronavirusit dhe festat kineze të vitit të riNe nuk duhet të harrojmë se ato gjithmonë ndikojnë plotësisht në prodhimin e ndonjë kompanie me ndalesa totale në prodhim dhe shpërndarje, vendi aziatik ndalet plotësisht.

Në Zhengzhou, më shumë se 200.000 punëtorë u kthyen në punë në fund të Marsit dhe në atë kompleks Foxconn ata kanë arritur të arrijnë shpërndarjen e rreth 300.000 iPhone në ditë, kështu që këto shifra janë shumë të ngjashme me ato që ishin arritur para tërë problem me Covid-19.

Prandaj duket se normaliteti në këtë kuptim po planifikon përsëri në fabrikat më të fuqishme të iPhone dhe megjithëse shifrat e dërgesave të telefonave inteligjentë në përgjithësi bien me 22 përqind, sipas të dhënave mujore nga Akademia Kineze e Teknologjive të Informacionit dhe Komunikimit, në Apple ata janë ende duke parë përpara dhe nuk duket se problemi shëndetësor më në fund do të ndikojë në prodhimin dhe shpërndarjen e iPhone të tyre aktual dhe të ardhshëm. Në rastin më të mirë tani parashikimet e analistëve flasin për një vonesë inekzistente kështu që Apple nuk do të ketë asnjë problem duke treguar terminalet e saj të ri 2020 sipas tyre. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë më në fund dhe nëse këto ditë (ata folën për 15 Prillin) supozohet iPhone SE ose iPhone 9 në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.