Si të keni ekranin kryesor të iPhone tuaj pa aplikacione

mollë Kohët e fundit po na prish një seri aftësish personalizimi që më parë do të ishin sulmuar rëndë nga kompania Cupertino, dhe megjithatë tani kanë aprovimin e vetë App Store iOS për habinë e të gjithëve.

Dëshironi të keni një Ekran Home plotësisht pa aplikacione dhe duke treguar plotësisht sfondin tuaj? Ne ju sjellim një udhëzues të vogël me një aplikacion të rekomanduar që do t'ju lejojë të kryeni këtë detyrë kurioze. Kthejeni iPhone tuaj në një pajisje unike, përfitoni nga aftësitë e pakta të personalizimit që na jep Apple.

Për këtë do të na duhet një aplikacion krejtësisht falas i disponueshëm në App Store iOS i quajtur Vegël transparente, Nëse është i disponueshëm në dyqanin zyrtar të aplikacioneve Apple, ne e kuptojmë se ai ka të gjitha masat e sigurisë dhe privatësisë që mund të priten nga diçka e tillë, megjithatë, përfitoni nga rasti ta shkarkoni sepse ne tashmë e dimë që këto nga Cupertino kanë një shkas i shpejtë kur flasim për këto çështje.

Si kërkesë, duhet ta dini se ekzekutimi i iOS 14 është thelbësor, pasi që është versioni i parë i sistemit operativ celular të Apple që mbështet Veglat e famshme, prandaj shikojeni përpara se të filloni këtë manual.

 1. Bëni një shtypje të gjatë në ekranin e iPhone tuaj për të aktivizuar redaktuesin e aplikacionit ose Modaliteti i shigjetës
 2. Krijoni një faqe të re që është plotësisht e zbrazët dhe merrni një screenshot me Power dhe Volume +
 3. Tani hapni Widget Transparent në iPhone tuaj dhe zgjidhni screenshot si cilësim kur krijoni Widgets
 4. Nëse sfondi është tani në aplikacion, ju e keni përfunduar hapin në mënyrë korrekte
 5. Gjeni dhe shtoni Vegël Transparente në faqen tuaj në ekranin kryesor që ishte bosh
 6. Çaktivizo pjesën tjetër të faqeve të ekranit bazë

Dhe kaq e lehtë keni një ekran shtëpie krejt të pastër dhe të zbrazët, çuditërisht?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   çifut dijo

  Ju lutemi bëni një udhëzues video që nuk munda