Si mund të lëvizim atje ku duam kursorin në tastierën e iPhone tonë

lëviz kursorin

Me siguri shumë përdorues e njohin këtë mundësi që kemi në tastierën e iPhone tonë, por do të ketë shumë të tjerë që nuk e dinë atë dhe është vërtet e dobishme për kohërat kur bëjmë një gabim ose duhet të korrigjojmë një fjalë në kohën e shkrimit të një mesazhi.

Ky opsion ka qenë i disponueshëm në iOS për një kohë dhe shumë prej nesh e përdorin atë shpesh për të korrigjuar ato fjalë të shkruara gabim, për të shtuar Emojis ndërmjet tekstit, etj. E mira është se tastiera bëhet një lloj Trackpad dhe kjo na lejon të lëvizim kursorin kudo dhe në tekste mjaft të gjata është shumë i dobishëm.

Disa orë më parë Apple lëshoi ​​një video në të cilën ai tregon se si ta përdorim këtë hile të vogël për të lëvizur kursorin kudo në tekst shpejt dhe me efikasitet:

Siç mund ta shihni në këtë video dhe edhe nëse është në anglisht është me të vërtetë e lehtë të përdoret ky funksion. Shtë thjesht lini shiritin hapësinor të shtypur dhe pa e ngritur gishtin tërhiqni kursorin atje ku duam. Në këtë mënyrë, është e mundur të arrihet çdo pjesë e mesazhit në një mënyrë të shpejtë dhe koncize për të korrigjuar një fjalë ose për të shtuar ndonjë modifikim në mesazh.

Këto hile të vogla që iOS na ofron në kohën e shkrimit të mesazheve janë me të vërtetë interesante për shumë përdorues që sapo kanë blerë iPhone-in e tyre të ri dhe po mësojnë se si ta përdorin atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Hermes dijo

    telefon shume i mire