Si të ndani një ngjarje të kalendarit iCloud në iPhone, iPad dhe iPod touch

Një nga opsionet që kemi në dispozicion në kalendarin iCloud është të ndash një ngjarje të planifikuar me këdo që ka iCloud. Kështu të gjithë me të cilët ndajmë ngjarjen do të marrin një njoftim të së njëjtës dhe do të regjistrohet automatikisht pasi ta pranojnë atë në kalendarin e tyre

Nëse bëhet fjalë një kopje e drejtpërdrejtë e kalendarit tonë në kalendarin e të tjerëve, me alarme, njoftime dhe gjithçka që kemi shkruar në të. Shtë një mënyrë shumë efikase për të ndarë ngjarjet me njerëzit e tjerë në çdo pajisje iOS.

Për të kryer këtë veprim është aq e thjeshtë sa hyni në kalendarin tonë, klikoni në opsionin më të ulët Kalendarët klikoni në iCloud (Këtu mund të kemi disa kalendarë në rast se kemi sinkronizuar ato të postave elektronike ose iPhone tonë, duhet të kemi qasje në iCloud) klikoni në «Unë» për të ndarë ngjarjen që duam dhe më pas të shtojmë personin ose njerëzit me të cilët dëshirojmë ta ndajmë ngjarjen.

Kur ta dërgojmë, marrësi i kësaj do të merrte sinjalizimin në të njëjtin kalendar, vetëm në pjesën e poshtme të djathtë «Hyrja». Me këto hapa është e lehtë të ndash me shpejtësi ngjarjen në kalendarin tonë me njerëz të tjerë në mënyrë efikase dhe të shpejtë. Logjikisht, kur ndahet me email, duhet që më parë të kemi të regjistruar në agjendë emailin e kontaktit tonë. Ky veprim na lejon të ndajmë çdo lloj kalendari që kemi në iPhone, iPad ose iPod Touch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.