Si të instaloni beta publike iOS 15 në iPhone tuaj

iOS 15 në WWDC 2021

Versioni i parë i beta publik i iOS 15 Tani është në dispozicion për të gjithë ata përdorues që dëshirojnë ta instalojnë dhe të hyjnë në universin e azhurnimeve në të cilat Apple po punon. Siç e dini mirë, beta e parë publike e iOS 15 korrespondon me betën e dytë për zhvilluesit që është në dispozicion deri më tani.

Ne ju tregojmë se si mund ta instaloni me lehtësi iOS 15 Public Beta në iPhone dhe iPad tuaj, në mënyrë që ta provoni. Në këtë mënyrë ju do të jeni në gjendje të provoni për veten tuaj të gjitha risitë që kompania Cupertino do të nisë zyrtarisht në tremujorin e fundit të vitit.

Ne shfrytëzojmë rastin si gjithmonë të kujtojmë se nuk duhet të instaloni versione iOS në zhvillim nëse iPhone juaj është një mjet pune ose keni informacion të rëndësishëm. Këto versione mund të kenë gabime që shkaktojnë humbje të informacionit ose rënie të performancës, iOS 15 Public Beta është ende larg nga të qenit një version përfundimtar i Sistemit Operativ.

Nëse dëshironi të instaloni iOS 15 Publik Beta, ndiqni këto hapa:

 1. Bëni një kopje rezervë të iPhone tuaj për të parandaluar problemet në të ardhmen
 2. Regjistrohuni në programin beta të Apple> LINK
 3. Hyni në versionin iOS dhe shkarkoni profilin që korrespondon me iOS 15
 4. Pasi të shkarkoni, shkoni te Settings> General dhe në pjesën e poshtme do të gjeni një seksion "Profilet", futni këtë seksion
 5. Zgjidhni "install" dhe konfirmoni pjesën tjetër të dritareve të dritares të procesit të instalimit
 6. Tani shkoni te Settings> General> Software Update dhe do të shihni iOS 15 Public Beta
 7. Shkarkoni dhe instaloni atë si çdo lloj azhurnimi

Kjo është mënyra më e shpejtë dhe e lehtë për të vazhduar të provoni iOS 15 Publik Beta, kështu që Ju nuk duhet ta humbisni këtë mundësi nëse tashmë keni vendosur ta provoni. megjithatë, ne nuk rekomandojmë që iOS 15 të bëhet sistemi juaj kryesor operativ sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.