Si ta ndryshoni me lehtësi shfletuesin Safari në iPhone

ekspeditë gjuetine

Një nga opsionet që kemi në dispozicion për një kohë të gjatë është ndryshoni motorin e parazgjedhur të kërkimit Google në iPhone, iPad ose iPod Touch. Kjo është një nga ato opsione që i kishim parë tashmë në Actualidad iPhone, por sot do ta kujtojmë.

Në këtë rast, ai që vjen automatikisht është ai nga Google, por ne mund ta përdorim atë nga Yahoo, Bing, DuckDuckGo apo edhe Ecosia. Ky është një opsion që pak përdorues zakonisht e prekin, por që është interesant të merret parasysh nëse doni të ndryshoni dhe ndaloni përdorimin e Google.

Opsionet për ta bërë këtë ndryshim janë shumë të thjeshta dhe nuk do ta kemi problem ta bëjmë. Pasi të jetë ndryshuar motori i kërkimit, sa herë që hyjmë në Safari, do të përdoret ai i zgjedhur nga përdoruesi dhe jo ai nga Google. Për këtë na duhet hyni në Cilësimet e iPhone tonë, pastaj hyni në Safari dhe në krye klikoni në Kërko. Në imazhin vijues ne jua tregojmë atë:

shfletuesi

Tani mund të shijoni një shfletues tjetër përtej Google, kështu që mos hezitoni të provoni fuqinë e shfletuesve të tjerë që kemi në dispozicion në cilësimet e Safari. Brenda këtyre opsioneve Safari kemi mundësi dhe cilësime të tjera në dispozicion siç është Autofill, vendi ku do të vendosen shkarkimet tona nga vetë shfletuesi dhe shumë të tjerë.

Ndryshimi i shfletuesit është diçka që duhet të provoni diku për të parë që jo gjithçka rrotullohet rreth Google, megjithëse është e vërtetë që të gjithë janë shumë të ngjashëm, disa përdorues hezitojnë të përdorin Google. Arsyet tuaja do të thonë që unë personalisht e përdor rregullisht, por nganjëherë ndryshoj për dallime, kërkime ose shoh ndryshime. A keni provuar ndonjëherë një shfletues tjetër në iPhone tuaj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Juan Carlos dijo

    Tani përdor Opera në vend të Safari, duke u përpjekur të zvogëloj konsumin e të dhënave.