Si ta vendosni iPhone në gjumë ndërsa dëgjoni një Podcast ose thjesht kur e mbaroni atë

Podcast i AI

A ju ka ndodhur ndonjëherë që keni shkuar në shtrat me iPhone dhe kufjet tuaja për të dëgjuar një podcast dhe u zgjuat të nesërmen në mëngjes me iPhone që ende luante audio? A e dini se mund ta programoni iPhone tuaj për të fjetur kur vendosni? Shtë një nga ato funksione që do të gjeni në app "Podcast" është instaluar si standard, por siç ndodh në shumë raste, ajo është disi e fshehur. Ne ju mësojmë se si të programoni iPhone tuaj që të fiket ose të shkojë të flejë pas skadimit të periudhës që i impononi.

Gjumi automatik i iPhone Podcast

E vërteta është se nëse jeni një nga ata që pëlqejnë podcast të gjata, saktësisht, si ato të Actualidad iPhone, është shumë e mundur që para se të përfundojë luajtja dhe të jeni vetë, manualisht, që vendosni të hiqni kufjet, për riprodhimet e Podcast dhe vënien e terminalit në gjumë - dhe aq më tepër duke pasur një radhë në pritje të riprodhimit -, ju mund të mbërrini në mëngjesin tjetër dhe ta gjeni veten me shumë më pak bateri, përveçse keni humbur të gjitha programet / audiot në pritje që keni pasur. Zgjidhja? Kjo tregoni në iPhone një periudhë që ai të shkojë të flejë vetvetiu.

Për ta realizuar këtë, lëvizjet janë shumë të thjeshta. Sigurisht, duhet ta dini se opsioni është në atë vend. Ku ta gjeni funksionin? Epo, kur filloni të luani një podcast dhe jeni në ekranin e kopertinës, lëvizni ekranin lart dhe thjesht poshtë shiritit të nivelit të vëllimit do të gjeni një buton që tregon "Gjumi". Shtypni atë dhe do të shihni se hapet një kuti me mundësi të ndryshme që variojnë nga vendosja e terminalit për të fjetur në 5 minuta deri në një maksimum prej një ore. Ose, nëse preferoni, që kur episodi që po luan të përfundojë, funksioni të hyjë në lojë. Thjesht ashtu. Sigurisht, ajo që nuk mund t'ju sigurojmë është që ju të mos zgjoheni me një dhimbje veshi nëse keni fjetur gjithë natën me kufje në-vesh stalla ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.