Dhënia e vizionit të natës në iPhone është e mundur me këtë rast

NVC është emri i një rasti iPhone që kërkon financim në Kickstarter dhe falë të cilit ne mundemi pajisni iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus me vizion natën.

Për të arritur këtë arritje, rasti NVC përfshin një aparat fotografik 5 megapiksel të aftë për të regjistruar video me rezolucion të lartë në errësirë ​​të plotë, të gjitha falë grupit të tetë LED me gjatësi vale prej 940 nm të cilët janë protagonistët e vërtetë për të arritur këtë vizion natën. Rezultati përfundimtar është mjaft i mirë dhe na lejon të regjistrojmë natën pa e vërejtur askush pasi drita infra të kuqe nuk është e dukshme për ne.

Në ditët e vjetra, rasti NVC ka një numër veçorish që e bëjnë atë një aksesor shumë interesant. Për shembull, tuajin Bateri e brendshme 2000 mAh (4000 mAh nëse është versioni për iPhone 6 Plus) mund të përdoret për të karikuar terminalin kur na duhet.

Këllëf NVC

Një detaj tjetër për t'u theksuar është se rasti NVC përfshin një vend të caktuar për të futur karta memorie microSD. Në të mund të ruajmë videot me shikim natën ose nëse preferojmë, mund ta përdorim gjithashtu si një memorie të jashtme ruajtëse për iPhone-in tonë. Kjo do të thotë që ne mund të ruajmë foto, video dhe dokumente në kartën microSD dhe të kemi qasje në të gjithë atë përmbajtje nga aplikacioni i krijuar për iOS, madje mund ta menaxhojmë atë pa tel përmes WiFi.

Padyshim, me të gjitha këto karakteristika ju tashmë do të mendoni se dimensionet e këtij aksesori janë të konsiderueshme, në përputhje me raste të tjera të ngjashme të tilla si Paketa e Lëngut Mophie. Mos prisni që të jetë një mbulesë shumë e hollë ose e lehtë sepse atëherë do të zhgënjeheni.

Nëse e keni parë interesante mbulesën NVC dhe mundësitë e saj, mund ta rezervoni tani për tani Dollarit amerikan 159 (179 dollarë nëse është për iPhone 6 Plus) në të vetën Fushata Kickstarter. Siç mund të lexohet, data e vlerësuar e dorëzimit është planifikuar për në maj 2015.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.