Sipas DxOMark, iPhone 13 Pro ka një aparat fotografik të shkëlqyeshëm me një regjistrim video të jashtëzakonshëm

Ne vazhdojmë t'i heqim të gjitha lajmet për iPhone 13 të ri, një pajisje e re në të cilën ne nuk kemi pasur ndonjë ndryshim të madh në dizajn që nga Cupertino, por na befason me të gjitha detajet e vogla që janë përmirësuar në krahasim me modelin e mëparshëm, iPhone 12. Kërcimi mbi të gjitha është i dukshëm në Pro model, një iPhone 13 Pro që spikat mbi të gjitha për modul kamera (e ngjashme me modelin jo-Pro), dhe prej të cilave ne tashmë kemi analizat e para profesionale. DxOMark ka analizuar kamerat e iPhone 13 të ri Pro: një aparat fotografik i shkëlqyeshëm me një hap të madh në video. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet ...

Ne tashmë pamë një hap të madh në regjistrimin e videove me ardhjen e iPhone 11, stabilizimi që ishte aq shumë i humbur arriti më në fund, dhe duket se në këtë iPhone 13 Pro Apple ka dashur të përqëndrohet mbi të gjitha në video. Dhe a është kjo në renditjen «nën» të DxOMark të fokusuar në regjistrimin e videove, iPhone 13 Pro është i pakrahasueshëm ... Po, ata duket se e kanë marrë seriozisht këtë mbajmë Hollywoodin në xhep, edhe çfarë ne ende nuk mund të bëjmë regjistrime video në ProRes (dhe ju e dini që ne gjithmonë do të themi se ProRes në iPhone është një marketing i pastër).

Për sa i përket fotografisë, analiza e DxOMark e ka pozicionuar iPhone në pozicionin e katërt, pas Huawei P50 Pro (144 pikë), Xiaomi Mi 11 Ultra (143 pikë) dhe Huawei Matr 40 Pro + (139 pikë). IPhone 13 Pro mbetet prapa këtyre me një rezultat prej 137 pikë, dhe vetëm 7 pikë prapa iPhone 12 Pro Max Ajo që ne kujtojmë ishte pak më e lartë në nivelin e kamerës në krahasim me modelin normal Pro (në 13 Pro kemi të njëjtin modul në versionin Max dhe në versionin normal). Të dhëna të mira që tregojnë potencialin e kamerave iPhone, po, ju e dini këtë jeni ju që duhet të shfrytëzoni krijimtarinë tuaj për të përfituar sa më shumë nga kamerat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.