Soundcore Q45, anulim i shkëlqyeshëm dhe zë me një çmim të mirë

Soundcore Q45 dhe iPhone

Anker na ofron kufjet e reja Soundcore Q45 me një anulimi i lartë i zhurmës dhe cilësia e zërit me çfarë çmimi mund të na bëjë të imagjinojmë.

Soundcore, marka e zërit të Anker, vazhdon të na ofrojë produkte me karakteristika shumë të mira në këmbim të një çmimi shumë të arsyeshëm dhe kufjet e reja mbi veshin Q45 janë një shembull i shkëlqyer për këtë. Anulimi aktiv i zhurmës, Bluetooth 5.3 me teknologji me shumë pika, certifikatat për audio me rezolucion të lartë dhe një bateri që i jep autonomi superiore janë disa nga veçoritë e tij më të spikatura, të cilat i analizojmë më poshtë.

Dizajn

Aktualisht janë të disponueshme vetëm në ngjyrë të zezë, së shpejti do të jenë të disponueshme edhe në ngjyra të tjera si blu dhe e bardha. Këto janë kufje supra-dëgjuese, të cilat mbulojnë plotësisht veshët tuaj. Dizajni i tij është mjaft i përmbajtur, asgjë që bie në sy, gjë që për mendimin tim është një gjë pozitive në kufje. Ato janë bërë kryesisht prej plastike. gjë që i bën ato shumë të lehta dhe komode. Përshtatet mirë me dhëmbët e madhësisë së kokës dhe nuk shtrydhen as tek ne që kemi një madhësi më të madhe se mesatarja. Mentesha janë bërë nga aliazh alumini, gjë që përmirëson qëndrueshmërinë e saj.

Soundcore Q45 në rastin e tij

Një kuti e fortë përfshihet në kuti për ruajtje dhe transport. Për t'i prezantuar duhet t'i palosni, aq pak sa lejohen të palosen. Kjo do të thotë që kasa është e madhe, por në këmbim shmangim menteshat dhe elementët e tjerë lëvizës që janë në fund të fundit pika të dobëta ku mund të përfundojnë duke u thyer. Kjo Së bashku me një cilësi të mirë ndërtimi, nuk ka dyshime për qëndrueshmërinë e tij.. Në këtë rast mund të shtojmë edhe kabllon e karikimit (USB-C) dhe një kabllo jack-to jack, e cila do t'ju lejojë t'i përdorni ato pa pasur nevojë të përdorni baterinë e tyre.

Kupat e kufjeve janë praktikisht të rrumbullakëta, me logot Soundcore në të dyja, por pa shkëlqim. Mbushjet janë shumë të buta, të mbuluara me lesh sintetike., dhe përshtaten në mënyrë të përkryer me veshët tuaj. Kontrollet fizike për funksionet e këtyre kufjeve ndahen midis dy kupave, si dhe lidhësit USB-C dhe hyrjes së folesë. Gjejmë edhe vrimat e mikrofonit.

Kontrollet fizike

Soundcore vazhdon të zgjedhë kontrollet fizike në kufjet e tij Q45 dhe në të dy kupat gjejmë disa butona të shpërndarë mirë. Në kufjen e duhur kemi butonin për të kontrolluar riprodhimin, i cili nëse shtypet dy herë do të hapë asistentin virtual i smartfonit tonë, në rastin e iPhone, Siri. Ajo gjithashtu ka kontrollet e volumit, të cilat shërbejnë edhe për të ecur përpara ose prapa. Në kufjen e majtë kemi butonin e ndezjes, i cili gjithashtu ka funksionin e aktivizimit të modalitetit të lidhjes për t'ia treguar pajisjes sonë. Ne gjithashtu kemi butonin për të ndryshuar mënyrat e ndryshme të zërit (transparenca, anulimi) dhe rritja e basit.

Ne nuk kemi kontrolle me prekje, jopraktike në kufjet e kësaj madhësie, dhe nuk kemi as zbulim automatik të veshit, në mënyrë që nëse heqim kufjet, riprodhimi do të vazhdojë. Është një nga gjërat e pakta që më mungojnë në këto kufje. Kontrollet janë gjithashtu të personalizueshme nga aplikacioni Soundcore (lidhje), diçka që vlerësohet gjithmonë.

Cilësia e tingullit

Është një nga pikat e forta të këtyre kufjeve. Tingull me cilësi shumë të mirë në të gjitha frekuencat. Jashtë kutisë që kanë një tingull i ekuilibruar, me bas përkatës, por pa harruar pjesën tjetër të frekuencave, dhe gjithashtu kanë avantazhin që mund ta personalizoni nga aplikacioni juaj, në rast se dëshironi të nënvizoni një frekuencë mbi një tjetër. Ai ka barazimin plotësisht të personalizueshëm dhe gjithashtu profile të paracaktuara të zërit, të gjitha në aplikimin e tij. përputhshmëria me LDAC na ofron tinguj me rezolucion të lartë, por në iPhone ne nuk mund ta shijojmë këtë.

Ai gjithashtu thekson anulimin e tij të zhurmës, sinqerisht i mirë dhe me përshtatje automatike ndaj zhurmës së jashtme, sepse intensiteti i anulimit nuk duhet të jetë i njëjtë në metro si në zyrë. Me anulimin aktiv tingulli nuk pëson humbje të cilësisë, diçka që është evidente në shumicën e modeleve të kësaj klase të mesme. Modaliteti i transparencës ju lejon të dëgjoni qartë se çfarë po ndodh rreth jush pa pasur nevojë të ndaloni riprodhimin dhe intensiteti i tij mund të personalizohet. Të dyja veçoritë më shumë se përmbushin pritjet.

Sigurisht që ka mundësinë të përdoret si pa duar për telefonata apo për video thirrje dhe cilësia e zërit që dëgjoni dhe dërgoni me mikrofonat e saj është më se e saktë. Gjithashtu nuk ka ankesa në lidhje me volumin e zëritUnë personalisht nuk më është dashur ta rris volumin në më shumë se gjysmën në çdo kohë.

Shumëpikëshe dhe autonomi

Kufjet me shirit koke kanë avantazhin e mundësisë për të vendosur materiale më të mëdha në krahasim me kufjet klasike me butona, por këto Soundcore Q45 janë të jashtëzakonshme. pika anker deri në 65 orë autonomi nëse nuk e përdorni anulimin, ose 50 me atë aktiv. Vështirë për të verifikuar një autonomi kaq të gjatë, por për shkak të përdorimit që i kam dhënë, llogaritë dalin. Do të harroni plotësisht rikarikimin e tyre, por mos u shqetësoni sepse sa herë që i lidhni, një audio do të tregojë baterinë e mbetur. Dhe nëse e gjeni veten me habinë e pakëndshme se nuk kanë bateri, me pesë minuta karikim do të keni katër orë riprodhim.

Një tjetër pikë shumë interesante është lidhja me shumë pika që ju lejon përdorni ato njëkohësisht në dy pajisje. Nuk është se ato lidhen automatikisht me njërën ose tjetrën, është se janë të lidhur me të dyja, kështu që ju mund të dëgjoni një film në iPad tuaj dhe t'i përgjigjeni një telefonate në iPhone tuaj, pa kohë pritjeje, pa prekur butona.

Mendimi i redaktorit

Anker vazhdon të bëjë shumë mirë me markën e tij Soundcore, duke ofruar kufje me karakteristika të nivelit të lartë me çmime të rangut të mesëm. Me materialet e rangut të mesëm, cilësia e zërit, anulimi i zhurmës dhe autonomia janë më tipike për kufjet shumë më të shtrenjta, duke i bërë ato një opsion të shkëlqyer për shumë përdorues që nuk duan të shpenzojnë shumë, por kanë kërkesa të larta. Çmimi i tij është 149,99 € në Amazon (lidhje).

Bërthama e zërit Q45
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
149,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • tingull
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 100%

rekuizitë

 • Cilësi shumë e mirë e zërit dhe anulim
 • Autonomi e shkëlqyeshme
 • Lidhje e shumëfishtë
 • Aplikim me shumë opsione personalizimi

Contras

 • Asnjë zbulim i veshit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.