Të gjitha lajmet e iOS 16.3

iOS 16.3

Pas një muaji Betas, versioni përfundimtar i iOS 16.3 tani është i disponueshëm për t'u shkarkuar në iPhone tonë, si dhe iPadOS 16.3, gjithashtu watchOS 9.3 për Apple Watch. Çfarë po ndryshon në këto përditësime të reja? Ka mjaft risi, disa të rëndësishme, dhe ne i detajojmë ato këtu.

Çfarë ka të re në iOS 16.3

 • Nuevo letër-muri uniteti për të festuar muajin e Historisë së Zezë, si në iPhone ashtu edhe në iPad dhe Apple Watch.
 • Mundësia për të aktivizuar Mbrojtje e avancuar e të dhënave në vende të tjera, përfshirë Spanjën
 • Çelësat e sigurisë për Apple ID rrisin sigurinë e llogarisë sonë duke qenë në gjendje të përdorin një çelës sigurie fizike për të shtuar llogarinë tonë në pajisje të reja. Këta çelësa sigurie zëvendësojnë kodet e sigurisë që dërgohen te pajisjet e besuara kur hyni në llogarinë tuaj nga një pajisje e re. Për të përdorur këtë opsion, duhet të futni Cilësimet dhe në menynë e llogarisë suaj klikoni në opsionin "Shto çelësat e sigurisë". Mund të përdoren çelësat e sigurisë FIDO si Yubikey.
 • përputhshmëria me gjenerata e re e dytë HomePods lëshuar vetëm pak ditë më parë
 • Për të bërë thirrje urgjente tani duhet shtypni dhe mbani butonin e energjisë së bashku me butonin e rritjes ose uljes së volumit dhe më pas lëshojini ato, duke shmangur kështu thirrjet e pavullnetshme.

Përmirësime dhe rregullime të gabimeve

 •  Rregullon një problem që bëri që sfondi në ekranin e kyçjes të shfaqej plotësisht i zi
 • Rregullon një problem që shkaktoi shfaqjen e linjave horizontale në ekran kur ndizni ekranin në iPhone 14 Pro Max
 • Rregullon një gabim në aplikacionin Freeform që bëri që vizatimet e krijuara me Apple Pencil ose gishtin tuaj të mos shfaqen në ekranet e tjera të përbashkëta
 • Rregullon një problem që bëri që miniaplikacioni i aplikacionit Home të mos shfaqej siç duhet
 • Rregullon një problem që bëri që Siri të mos përgjigjet saktë kur bën kërkesa muzikore
 • Përmirëson përgjigjen e Siri-t gjatë përdorimit të CarPlay
 • Zgjidhje për dështimet e sigurisë me Safari, Time, Mail, Time of use, etj.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.