Të gjitha thashethemet në lidhje me AirPods 3

Sa më e vogël dhe më e thjeshtë të jetë një pajisje, aq më shumë kohë duhet që Apple të lançohet. Na ndodhi së fundmi me të famshmit AirTags. Pas një viti plot zëra për fillimin e tij, ato më në fund u shfaqën në muajin prill. Dhe me AirPods 3 po ndodh e njëjta gjë.

Ne kemi dëgjuar zëra për gjeneratën e tretë të AirPods për shumë muaj. Edhe falsifikimet e para tashmë janë shfaqur në treg, para se të dilnin origjinalet. Duket se ata tashmë janë duke u prodhuar në masë, dhe do të lansohen së bashku me iPhone 13. Le të shohim se çfarë është përfolur për ato të reja 3 AirPods.

Pas shumë muajsh dëgjimi "të dhënash" se si do të jetë brezi i tretë i AirPods të famshëm të Apple, duket se më në fund prodhimi tashmë ka filluar në masë, dhe do të dalë (kjo është e gjitha thashetheme) në fjalën tjetër virtuale të Apple muajin e ardhshëm, së bashku me iPhone të ri 13 dhe Apple Watch Series 7.

Përmbledhje thashethemesh

Ata do të kenë një dizajn i ri i jashtëm. Pa majat e gomës të AirPods Pro, ato do të jenë një evolucion i AirPods origjinal, në mënyrë që të përshtaten më mirë me veshët. "Këmba" do të jetë më e shkurtër se ajo e AirPods të gjeneratës së dytë.

Ata do të kenë përmirësime në lidhshmërinë dhe performancën e baterisë sesa ato aktuale, por nuk do të përfshijnë funksionet "premium" të AirPods Pro. As anulimi aktiv i zhurmës dhe as mënyra e transparencës. Pritet që ato të jenë në përputhje, natyrisht, me Dolby Atmos dhe Spatial Audio.

Nuk ka zëra për rastin e karikimit, kështu që ne nuk e dimë nëse do të ketë vetëm një version me karikimi pa tel, ose dy versione, një me dhe një pa. Sa i përket çmimit, ato do të jenë midis AirPods aktuale dhe AirPods Pro. Midis 150 dhe 200 Euro.

Siç diskutuam në fillim, pritet që Tim Cook nxirreni nga xhepi në fjalimin kryesor të ardhshëm në shtator, ku do të prezantohen iPhone 13 i ri këtë vit dhe seria e re e Apple Watch 7. Do të shohim nëse e kemi gjithçka mirë, apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.