Electra, jailbreak i CoolStar me Cydia për iOS 11, tani i disponueshëm

La polemika mbi jailbreak CoolStar dhe rrjedhja e tij disa ditë më parë duket se ka qenë në rënie dhe sot kemi një lajm të mirë për ata që duan të rregullojnë pajisjen e tyre ose të instalojnë rregullimet. Deri më tani, procesi mund të kryhej në mënyra të ndryshme, por asnjë lejohet të instalojë Cydia në terminale. Kjo ka ndryshuar me versionin e ri të mjetit CoolStar: Elektra 1.0.

Ky version është një version i qëndrueshëm Jailbreak CoolStar dhe ju lejon të instaloni Cydia dhe jailbreak të gjitha pajisjet e përputhshme me iOS 11-11.1.2. Sigurisht, zhvilluesi na paralajmëron se mjeti mund të paraqesë një dështim dhe se mjeti duhet të mbahet i azhurnuar për të shmangur dështimet e mundshme.

Cydia tashmë është mes nesh me azhurnimin e jailbreakut Electra

Së fundi, tani në dispozicion zyrtarisht jailbreak i azhurnuar CoolStar i quajtur Electra. Me këtë version të ri ne mund të instalojmë Cydia në pajisjen tonë dhe instaloni rregullimet e preferuara. Përveç kësaj, a dokument i përbashkët Me të cilin mund të kontrolloni se cilat ndryshime janë në përputhje me iOS 11 që po azhurnohet ndërsa zhvilluesit azhurnojnë mjetet e tyre. Ju mund të konsultoheni me ndryshimet e përputhshme, repot dhe problemet që ato mund të shkaktojnë në këtë version të ri të Electra.

Përveç shtimit të Cydia, ky version i ri sjell me vete disa lajme disi teknike, por që duhet të komentojmë:

 • Cyida është përfshirë e azhurnuar në versionin e iOS 11
 • Depoja e Electra shtohet si parazgjedhje
 • Mjetet përfshihen në të njëjtën depo Subsitute, Loader Tweak dhe Shtresa e Përputhshmërisë së Substrateve
 • Importantshtë e rëndësishme të theksohet se jo të gjitha ndryshimet dhe aplikacionet janë në përputhje me iOS 11 dhe mund të shkaktojnë reboots ose gabime të ndryshme
 • RocketBoottrap 1.0.6 kërkohet për përdorim në iOS 11
 • Përditësimi i Electra riniset nëse ekziston në të ardhmen

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Peter dijo

  A punon për IOS 11.2?

  Falënderim

  1.    HayQueRead dijo

   It'sshtë çështje leximi, apo jo?

   "Ky version është një version i qëndrueshëm i jailbreak-ut CoolStar dhe ju lejon të instaloni Cydia dhe jailbreak të gjitha pajisjet e përputhshme me iOS 11-11.1.2"

   1.    Yosiheleido dijo

    Ai gjithashtu thotë se është një version i qëndrueshëm, dhe në të njëjtën fjali thotë se "mund të paraqesë mete"
    Kështu që mendoj se në këtë rast, leximi nuk kontribuon shumë.

    1.    Inkoherent dijo

     Që është një version i qëndrueshëm dhe se mund të paraqesë mete nuk ka asnjë lidhje me të. iOS 11.2.6 është një version i qëndrueshëm i sistemit operativ, ai ende ka bugs ... Versionet e qëndrueshme të Cydia ose rregullimet kanë akoma gabime ...

 2.   Krishtlindje dijo

  Haha ai as nuk ka pyetje, ata e pyesin një dhe ai nxehet

 3.   Krishtlindje dijo

  Unë përfitoj, mos e përmend nëse është me vete, pa seminer, gjysmë i matur ...? Përtej kësaj, ndonjë dru tik që ia vlen të bësh?

 4.   Chhester dijo

  Instaloni Cydia paketat dalin bosh në teori është sikur nuk funksionon nuk ka asnjë mënyrë për të instaluar shkuljen, nëse dikush e di?

  1.    Erick dijo

   Semishtë gjysmë, e fikni dhe e çaktivizon, por shkoni te aplikacioni Electra, i jepni "jailbreak" dhe trampolina rifillon duke aktivizuar të gjitha rregullimet që keni shkarkuar tashmë.

 5.   Miguel dijo

  Kam të instaluar një iphone 6 plus me iOS 10.3.3.
  A mund të instaloj ios 11.1.2 që të jem në gjendje të shpëtoj jailbreak, edhe nëse Apple nuk e nënshkruan atë tashmë?
  Ju faleminderit.