Tani mund të ndajmë pajtimet e aplikacioneve me Familjen tonë

Apple bën një fitim nga pajisjet që shet, por bën edhe më shumë nga të gjitha shërbime digjitale të cilat ne mund t'i qasemi përmes pajisjeve tuaja dhe të tjerëve. Shërbime që punojnë me pajtime që na "lidhin" për t'u paguar një tarifë mujore djemve të Cupertino. Abonimet e Apple Music, iCloud, apo edhe palëve të treta të aplikacioneve për të cilat Apple gjithashtu merr një komision. Dhe po, ne kemi mundësinë të ndajmë me familjen tonë të gjitha shërbimet për ta bërë atë më ekonomike, tani mund të ndajmë gjithashtu pajtime në aplikacione të palëve të treta me familjen tonë Apple. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet ...

Apple sapo e ka aktivizuar atë për të gjithë përdoruesit e saj, mënyra për ta aktivizuar është shumë e thjeshtë: shkoni te abonimet, brenda aplikacionit Cilësimet (dhe duke klikuar në përdoruesin tënd iCloud), dhe brenda (për sa kohë që ke të aktivizuar edhe ndarjen familjare) do të jesh në gjendje të shikosh opsionin e ri "Ndaj abonimet e reja". Një opsion i ri se si themi do t'ju lejojë të ndani abonimet e aplikacioneve që keni me anëtarët e Familjes tuaj. Sigurisht, mbani në mend se jo të gjitha pajtimet janë të pranueshme të ndahen, ato janë zhvilluesit të cilët mund të vendosin nëse aplikacioni i tyre mund të ndahet ose jo, një vendim që ka të ngjarë të shoqërohet me një çmim më të lartë në ato raste.

sy! më shumë se një tani mund të shohë se si ata zbulojnë ato pajtime (ose ne ndajmë të gjitha ose asnjë, nuk mund të zgjedhim) në të cilat ata janë pajtuar në mënyrë të fshehtë ... çaktivizoni këtë mundësi të re për ndarjen e familjes nëse nuk keni interes të ndani abonimet tuaja me të gjithë anëtarët e familjes suaj iCloud. Një ide e shkëlqyeshme për të qenë në gjendje të ndajmë këto pajtime që padyshim do të na lejojnë të kursejmë para në rastet kur ato mund të ndahen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.