Përmirësimet e Termostatit të Radiatorit Eva të Zgjuar Me Mbështetje Thread

prag

Një nga prodhuesit më të vjetër të produkteve të pajtueshme me HomeKit që gjejmë në treg është Eve. Në iPhone Actualidad ne kemi pasur mundësinë të provojmë shumë nga produktet e shumta që ato ofrojnë me përputhshmërinë HomeKit dhe në këtë rast ato shtojnë mbështetje për rrjetet Thread për termostatin e radiatorit.

Mund të jetë që tani nuk e dini se çfarë do të thotë kjo dhe kjo është që teknologjia Thread i ofron përdoruesit një mënyrë tjetër për t'u lidhur me pajisjet inteligjente, më të sigurta dhe më të lehta. Falë Rrjetet HomeKit dhe Wifi Mesh do të jenë në gjendje të lidhin të gjitha pajisjet tona inteligjente në një mënyrë të sigurt pa u varur nga asnjë urë që vepron si shpërndarës pasi janë vetë pajisjet ato që lejojnë lidhjen e të tjerëve.

Kjo teknologji e rrjetit Thread që tashmë është zbatuar për një kohë të gjatë dhe që po zhvillohet falë punës së disa kompanive të produkteve të mençura u lejon përdoruesve të gëzojnë përparësitë e saj ndaj teknologjive të tjera dhe gjithashtu është hapi i parë për të shijuar materien, një platformë që duhet të fillojë të punojë në vitin 2022 dhe që Apple e ka prezantuar tashmë kohë më parë.

Përdoruesit mund të marrin këtë përmirësim të ri në formën e një azhurnimi dhe pritet që ai të arrijë automatikisht në pajisjet e përputhshme, në çdo rast mund të hyni në aplikacionin Eve dhe të shihni nëse kemi një përditësim në dispozicion apo jo. Nga Eva ata tregojnë se përputhshmëria me Thread është një nga shtyllat e shtëpisë së zgjuar të së ardhmes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.