Thashethemet tregojnë për një stabilizues optik në iPhone 7

kamera-iphone-7

Një imazh i ri i rrjedhur së fundmi tregon se kamera iPhone 7 në versionin e saj 4,7 inç është ridizenjuar për të përfshirë stabilizimin optik. Ju kujtojmë se kjo aftësi është diçka që deri më tani ka zbritur vetëm në modelin Plus të iPhone, kamera e të cilit arrin cilësi video, veçanërisht për sa i përket stabilizimit të imazhit, shumë më e lartë se ajo e shoqëruesit të tij të vogël. Në mungesë të inovacioneve të mëdha sa i përket dizajnit të pajisjes, nuk është për t'u habitur që ekipi i Cupertino ka zgjedhur të përfshijë stabilizimin optik edhe në modelin klasik.

Moduli është filtruar nga Nwe. Sidoqoftë, një tjetër nga ndryshimet famëkeqe është se kablli fleksibil ndryshon dukshëm në formë në lidhje me dy modelet menjëherë të mëparshme, për të mos përmendur që ne nuk mund ta vlerësojmë logon e Apple të shtypur në ekran, edhe pse kjo mund të jetë për shkak të faktit se rrjedhja e një prototipi dhe jo e modelit që do të prodhohet në masë (ose që duhet të prodhohet). Në imazhin që kemi lënë në kokë, mund të shihet qartë ngjashmëria me kamerën iPhone 6 Plus / 6s Plus. Dallimi i dukshëm është ai mekanizëm që vezullon horizontalisht në të dy skajet, i cili lejon lëvizjen e sensorit dhe është përgjegjës për stabilizimin e imazhit.

Arsyeja që na bën të mendojmë se kjo aparat fotografik është një rrjedhje nga iPhone 7 dhe jo iPhone 7Plus, është fakti se gjithçka tregon një iPhone 7 Plus me një aparat fotografik të dyfishtë. Sigurisht, mundësia që kjo të jetë një nga dy kamerat e iPhone 7 Plus është gjithashtu e dukshme, nëse marrim parasysh formën e re të kabllit flex, krejt ndryshe nga dy të mëparshmet, mund të mendojmë se është bërë në këtë mënyrë për arsye adaptimi, veçanërisht kur merret parasysh se iPhone 7 nuk do të sjellë ndryshime në dizajn ose madhësi për sa i përket shasisë metalike. Nderkohe, Ne jemi akoma të vëmendshëm në mungesë të më pak se një muaji për të ndjekur prezantimin e iPhone 7 direkt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.