Tim Cook i vendosur për të luftuar rrjedhjet

Në Apple ata duan të vënë pengesat maksimale të mundshme në rrjedhjet. Në këtë rast, një deklaratë doli në internet dhe u publikua nga media të tilla si 9To5Mac tregon se Beteja e Apple kundër njerëzve që rrjedhin informacione të ndjeshme sapo ka filluar.

Në këtë kuptim, deklarata e dërguar për të gjithë punonjësit e Apple është e qartë dhe e drejtpërdrejtë. Sipas kësaj deklarate, Apple po bën gjithçka që është e mundur për të identifikuar këta individë dhe sigurohet që "Njerëzit që rrjedhin informacione konfidenciale nuk janë të mirëpritur në kompani."

Një betejë e ndërlikuar, por ata do të përdorin të gjitha burimet

Ajo që ata vijnë për të thënë me deklaratën dërguar punonjësve është se ata kanë një punë të vështirë për të menaxhuar, por jo të pamundur. Apple ka kapacitet të mjaftueshëm financiar dhe logjistik për të ndjekur këto rrjedhje të mundshme dhe ndërsa është e vërtetë se mund të jetë një betejë e vështirë për t’u menaxhuar, ata do të përdorin të gjitha burimet e nevojshme për të luftuar.

Cook, flet për zhgënjimin e disa punonjësve për të parë se fshehtësia është me përparësi, por gjërat përfundojnë duke rrjedhur midis punonjësve. Nga ana tjetër, ai gjithashtu thotë se ky zhgënjim është i njëjtë që ndjen kur sheh diçka që ishte konfidenciale e publikuar ... Ai siguron në deklaratë se po përdor të gjitha mjetet që kanë në duart e tyre për të identifikuar ata që filtrojnë këto të dhëna dhe përfundon duke i falënderuar për përpjekjen e bërë për të ruajtur këtë informacion dhe mbi të gjitha për të krijuar produkte si ato që do të nisë të Premten e ardhshme, 24 Shtator, në të gjithë botën.

Ndoshta kërkimi i rrjedhësve në kompani do të vazhdojë të jetë një objektiv i qartë i kompanisë në vitet e ardhshme, do të jetë e vështirë t'i ndalosh ata, por Cook është e qartë se ata do të vazhdojnë të bëjnë luftë kundër këtyre rrjedhjeve. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.