Todoist, azhurnohet duke përfituar nga lajmet e iOS 10

Todoist

Aktualisht në App Store mund të gjejmë një numër të madh të aplikacioneve të dizajnuara për të lehtësuar ditën tonë në ditë, duke na lejuar ne shkruani detyrat në pritje që duhet të bëhenOse duke ndaluar pranë Apple Store për të blerë një kasë të re për iPhone-in tonë, ose duke i kujtuar vetes se duhet të përfundojmë raportin e fundit të shitjeve para fundit të kësaj jave.

Wunderlist dhe Todoist janë aplikacionet që menaxhojnë më mirë këtë lloj informacioni, pjesërisht falë faktit se ato janë multiplatforme. Sidoqoftë, Todoist qëndron mbi Wunderlist në disa karakteristika, e cila në shikim të parë mund të duket e parëndësishme, por thellë brenda vetes mund të ndikojë në vendimin tonë midis njërit dhe tjetrit.

todoist-3

Gjithashtu që kur Microsoft bleu Wunderlist, Duket se shërbimi i azhurnimit me lajme të reja është ngadalësuar dhe kohët e fundit vështirë se na sjell tipare të reja sa herë që lëshohet një azhurnim. Me Todoist ndodh e kundërta, pasi të paktën një herë në muaj, djemtë nga Todoist azhurnojnë aplikacionin duke shtuar funksione të reja ose duke përmirësuar ato ekzistuese.

todoist-4

Logjikisht, pas lëshimit zyrtar të iOS 10, Todoist sapo ka dalë azhurnoni aplikacionin tuaj iOS për të përfituar nga veçoritë e reja që lejon kompania me bazë në Cupertino, megjithëse si gjithmonë duke iu përshtatur kufizimeve që Apple u imponon zhvilluesve, kufizime që ata vetë nuk i kuptojnë, por që janë të tilla. Ky pozicion është diçka që kohë më parë pushoi së tërhequr vëmendjen tonë.

Çfarë ka të re në versionin 11.2 të Todoist

  • Një miniaplikacion më i pastër dhe më i thjeshtëzuar që vendos listën e sotme të detyrave brenda një prekje të gishtit ose prekjes 3D. (Do të duhet të përdorni iOS 10 që të funksionojë.)
  • Një Shtesë e Riparuar e Ndarjes që e bën Quick Add një tipar më të shpejtë se kurrë dhe organizon rrjeta si detyra Todoist pa ndërruar madje edhe aplikacionet (e përsosur për menaxhimin e informacionit të tepërt dhe mbajtjen në përputhje me listën tuaj të leximit).
  • Një Todoist i ridizenjuar për Apple Watch që ju jep mundësinë të zgjidhni vetë pamjen tuaj të paracaktuar të detyrave që do të hapni kur filloni aplikacionin - personalizojeni atë ndërsa përdorni orën tuaj.
  • Ne kemi rindërtuar Todoist për Apple Watch për ta bërë atë shumë "shumë" më të shpejtë. Kjo do të thotë që më pak të mbash krahun në ato pritje të vështira ndërsa ngarkohen detyrat e tua, dhe më shumë të bësh përshtypje për miqtë dhe kolegët nga fakti që e mban jetën të organizuar nga kyçi i dorës. (Një truk i mirë për pushimet, na besoni).
Todoist: Lista e Detyrave (Lidhja e AppStore)
Todoist: Lista për të bërëfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.