Minecraft Earth për iOS është tani në dispozicion

Minecraft Earth

Minecraft Earth tani është në dispozicion në vendin tonë. Për pajisjet mobile iOS dhe Android të pajtueshme me realitetin e shtuar. Lojë e re video bazuar në botën virtuale pixelized të Minecraft është tashmë një realitet në Spanjë.

Ya kemi komentuar Disa javë më parë, një fazë beta e kësaj loje po ekzekutohej në internet dhe nuk do të kalonte shumë për ta nisur zyrtarisht. Wasshtë lëshuar në tetor në disa vende dhe më në fund ka prekur tonën. Duke filluar nga sot, nëse keni një celular të pajtueshëm me AR (realiteti i shtuar) mund ta shkarkoni.

Microsoft, pronar i zhvilluesit të Minecraft, ka raportuar sot se tani është në dispozicion për shkarkim në App Store, por në formatin e hyrjes së hershme. Isshtë një version i paracaktuar, pas fazës beta, por pa llogaritur në të gjitha funksionet e saj njëqind për qind. Versioni përfundimtar do të jetë i disponueshëm në të gjithë botën para fundit të vitit.

Loja është një nga të ashtuquajturat Të lirë-to-Play, kjo do të thotë falas, por me blerje të integruara. Duhet të keni një llogari falas në Microsoft Për të qenë në gjendje të identifikohesh, ti zgjedh karakterin tënd dhe tani mund të bredhësh lirshëm nëpër universin e Minecraft. Risi e këtij versioni "Tokë" është se loja përdor gjeopozicionin e GPS të celularit, dhe me ndihmën e kamerës, ajo kombinon skenarë virtualë me imazhe reale, të ngjashme me sistemin që përdor. Pokemon Go.

Ju duhet një hapësirë ​​e lirë dhe e sheshtë, siç është një tavolinë ose dyshemeja e një dhome, dhe duke drejtuar kamerën mbi të, mund të krijoni harta 3D dhe të shihni ndërtimin nga çdo kënd. Likeshtë si të krijosh një sërë blloqesh, si Lego, por virtual. Një Exin Kështjella virtuale, le të shkojmë.

Ky version "pothuajse" përfundimtar, sjell funksione të reja që faza beta nuk i kishte, siç janë "aventurat". Ju duhet të bëni një ndërtim në një kohë të caktuar, me ndihmën e lojtarëve të tjerë. Janë shtuar edhe krijesa të reja, ju mund të shkrini mineralet në shufra ari, etj.

Nëse marrim parasysh legjionin e lojtarëve të lidhur me Minecraft për vite me radhë, të kombinuar me spektakolaritetin e realitetit të shtuar, loja do të jetë një sukses. Unë pres me padurim djalin tim nga shkolla për t'i dhënë lajmin.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.