Transmetimi i të dhënave në iPhone nga satelitët është me të vërtetë një projekt i Apple

Duket se Apple dëshiron të përfshihet plotësisht në një projekt disi ndryshe nga ai që jemi mësuar, ata dëshirojnë transmetoni të dhëna direkt nga sateliti në iPhone. Po, një ekip specialistësh do të kishin në tryezë këtë projekt që disa media e klasifikojnë si "sekret" kur lajmi me të vërtetë u zhvillua si zjarr në internet ...

Ne kemi lexuar këtë lajm për disa ditë që i referohet mundësisë që Apple të ketë një ekip specifik pune për një projekt disi të veçantë nëse marrim parasysh se Apple është një kompani e specializuar në pajisje për përdoruesit, por me Apple tashmë jemi të qartë se kjo për të hetuar përtej iPhone-it vetë që u pëlqen.

Një projekt që është në fazën fillestare

Në këtë rast flasim një projekt afatgjatë dhe veçanërisht në fazën fillestare. Me këtë nuk nënkuptojmë se Apple nuk ka në listën e saj të inxhinierëve njerëz të specializuar në këto çështje dhe kjo është se siç e shohim në mediumin popullor Bloomberg, Apple filloi të punësojë njerëz që janë ekspertë në këto çështje që nga viti 2017, kështu që ata po planifikonin të bënin diçka në këtë drejtim.

Çfarë arrin Apple me këtë projekt? Epo, në parim dhe pa ditur shumë detaje të punës së kryer në kompani, duket se rruga shkon drejt transmetimit të të gjitha të dhënave në një mënyrë dydrejtimëshe midis satelitëve dhe pajisjeve, megjithëse ato gjithashtu mund të dëshirojnë të jenë disi më i pavarur nga operatorët aktualë ose përmirësojnë sistemet e lokalizimit ... Në të vërtetë, mund të jetë gjithçka pasi që ky lloj projekti shërben për të eksperimentuar dhe Apple është një nga ato kompani që kontribuon shumë para për të. Çfarë mendoni se Apple dëshiron të arrijë me këtë projekt?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   David dijo

    Unë besoj dhe shpresoj të përdor syze holografike AR pa nevojën e një kontrate me një operator për një SIM ose eSIM