Tre vjet pas lansimit të Apple Pay, është koha për të bërë një vlerësim

Ne duam Apple PayEpo, nuk është ende një shërbim shumë i konsoliduar, por e vërteta është se pak nga pak po fiton përdorues pasi që gjithnjë e më shumë banka po shtojnë për të lejuar përdorimin e sistemit të pagesave me Apple iPhone.

Një shërbim që tashmë është tre vjeç dhe që na lejon të bëjmë çdo pagesë nga iPhone-i ynë, dhe e vërteta është se ju vetëm duhet ta provoni për ta dashur atë. Mundësia për të qenë në gjendje të dilni pa para dhe pa karta falë bartjes së tyre në iPhone tuaj është një sukses, ne madje mund të tërheqim para nga ATM me iPhone tonë ... Dhe siç ka tashmë 3 vjet në treg, ka qene Jennifer Bailey, një nga ata që janë përgjegjës për Apple Pay, i cili ka komentoi për përparimin e mirë të shërbimit në panairin Money20 / 20 në Las Vegas ...

Siç ju kemi thënë tashmë, Apple Pay do të lansohet së shpejti në Suedi, Finlandë, Danimarkë dhe Poloni; kjo përveç nisjes së Apple Pay Cash, diçka që do të na lejojë të bëjmë mikropagesa midis përdoruesve që kanë një iPhone përmes një lloj karte parapaguar që do të funksionojë me rimbushjet përmes kartës që kemi me Apple Pay. Lëvizje të shkëlqyera për të ardhmen e Apple Pay që, siç thamë, Jennifer Bailey përmblodhi në mënyrë perfekte në konferencën Money20 / 20 në Las Vegas:

 • Apple Pay tani është tre vjeç
 • Shërbimi i pagesave mobile të Apple është në dispozicion në 20 tregje financiare botëror
 • Arrin të jetë i pranishëm në 70% të transaksioneve të pagesave me kartë në botë
 • Apple Pay punon me rreth 4000 operatorë debiti dhe karte krediti
 • El 50% e tregtarëve amerikanë pranojnë Apple Pay
 • të gjithë Vendndodhjet e drejtuesve të biletave tashmë kanë të aktivizuar mbështetjen e kartës Contactless dhe për këtë arsye ato janë në përputhje me Apple Pay dhe Apple Wallet
 • Apple Pay mbulon 90% të nevojave në transaksionet përmes celularëve

Tani duhet vetëm të presim që Apple të përfundojë lansimin Apple Pay CashDo të jetë gjithashtu e nevojshme të shohim nëse djemtë e Cupertino vendosin për të nisë atë në të gjitha vendet ku ekziston Apple Pay meqenëse supozojmë se ata do të duhet të kalojnë nëpër hoop-in e legjislacionit specifik financiar të secilit vend. Sidoqoftë, Rritja e Apple Pay është ende mjaft e mirë, dhe pritja nga përdoruesit dhe institucionet financiare duket të jetë e njëjtë, kështu që nuk është për t'u habitur që në disa vjet ne mund të vazhdojmë të shohim karakteristika të reja të shërbimit më të përdorur të pagesave mobile.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

  E vërteta është se Apple Pay është shumë i mirë, por duhet të arrijë më shumë biznese, të zgjerohet më shumë që të mund të përfitohet, të paktën në Spanjë.