Twitch Prime, të gjitha informacionet në lidhje me shërbimin e ri

dridhje-kryeministër

Amazon bleu Twitch dy vjet më parë, megjithatë, deri më tani kemi parë pak ose aspak rezultatin e blerjes së lartpërmendur. Dhe është se gjërat e Pallatit shkojnë ngadalë, ato duhet të kenë menduar në zyrat e Amazon. Twitch Prime sapo ka lindur, avantazhi i ri për përdoruesit e Amazon Prime, ata që fetarisht paguajnë një pajtim vjetor për të marrë paketat e tyre para askujt tjetër, dhe shumë më tepër. Ishte gjatë TwitchCon të këtij viti 2016, kur kompania e pa të arsyeshme të shpallë këtë sistem të ri që integron përfitimet e Amazon Premium në platformën e saj Twitch. Ne ju tregojmë gjithçka që duhet të dini në lidhje me këtë shërbim të ri Amazon.

Përfitimet e të qenit përdorues i Amazon Prime në platformën Twitch janë të ndryshme, nga një pajtim falas në një kanal çdo 30 ditë, te zbritjet në lançimet e lojërave. Në këtë mënyrë, Amazon vazhdon të arrijë atë që bën më mirë, duke tërhequr njerëz në dyqanin e saj virtual përmes çdo lloj platforme, duke centralizuar dhe thjeshtuar blerjet në maksimum, dhe mbi të gjitha, duke mbajtur të lumtur përdoruesit e saj besnikë Premium, ata që Ata janë të shpejtë për të blini sa më shumë të jetë e mundur përmes Amazon falë transportit të shpejtë dhe pjesës tjetër të përfitimeve që jep.

Amazon po vë bast në botën "gamer"

logo-amazon

Amazon bleu Twitch si masa e parë për të hyrë plotësisht në botën e lojërave video, dhe ata e kanë marrë atë lehtë, për dy vjet ata kanë analizuar industrinë nga brenda dhe kanë vërejtur se është ajo që pëlqejnë konsumatorët. Realiteti është se prova më e madhe është në YouTube, ku lojtarët janë bërë jashtëzakonisht të famshëm ose si Willyrex dhe TheGrefg, duke arritur nivele shumë të larta ndjekësish dhe një cilësi të konsiderueshme në video. Në atë mënyrë, Amazon prezantoi Amazon Game Studios, metodën me të cilën kompania e Jeff Bezos synon të tregtojë dhe zhvillojë lojëra video.

Twitch Prime është mënyra për të reklamuar këtë platformë, kështu që përdoruesit e Twitch, të cilët në përgjithësi janë adhurues të vërtetë të zhanrit, do të kenë mundësinë të jenë të vetëdijshëm për ofertat e Amazon, dhe asgjë më shumë se Amazon. Reklamimi në këtë mënyrë e do shoqërinë e buzëqeshjes me logo, në Instagram, në Facebook, kudo që të shohim në rrjete, do të gjejmë mundësinë e blerjes së një produkti që na ndjek, me aksionet e tij në Amazon, natyrisht. Kështu, shërbimi Twitch Turbo përfundon dhe Twitch Prime arrin.Duke parë atë në anën e mirë, nëse ne jemi të interesuar vetëm për pazar, ne kemi një shërbim më falas dhe nëse jemi të interesuar vetëm për lojëra, ne mund të blejmë gjëra në Amazon dhe të kursejmë transportin, me pak fjalë, çfarë hamë për çfarë është shërbyer.

Çfarë ofron Twitch Prime?

Për momentin, Twitch Prime është në dispozicion në listën e mëposhtme të vendeve: Shtetet e Bashkuara, Spanja, Mbretëria e Bashkuar, Kanada, Gjermani, Francë dhe Itali. Aty ku abonimet në Twitch Turbo janë zhdukur.

Në Spanjë është jashtëzakonisht e këshillueshme që të regjistroheni në Amazon Premium, pavarësisht nga fakti se ai ka ndoshta më pak përparësi sesa në vendet e tjera ku është më i shtrenjtë, realiteti është se çmimi kompenson vetëm për dërgesat. Me pak fjalë ato janë 19,95 euro në vit për të gjitha dërgesat falas Amazon Prime, aftësia për të përfituar nga Fotografitë e Amazon (ruajtje e pakufizuar e fotografive në re) dhe karakteristika të tjera po aq interesante. Sidoqoftë, Nëse nuk e keni vendosur akoma, Twitch Prime ka një provë falas 30-ditore.

Rezultati me Twitch Prime është transmetim pa reklama, Shpërblime mujore, zbritje në publikimet e lojërave, dhurime dixhitale për përmbajtjen e lojërave dhe një pajtim falas në kanal çdo 30 ditë. Për të filluar, ata na japin një hero të ri në Hearthstone, lojën e famshme me letra, të shoqëruar nga një indie e quajtur Streamline dhe lëkura për Smite dhe Paladins. Këto Amazon po fillojnë të fuqishëm me Twitch Prime, ne do të shohim nëse shërbimi vërtet ia vlen, megjithëse mos gabo, ajo që Amazon synon të vazhdojë të korrë shitjet në dyqanin e saj në internet, burimin e të ardhurave të saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.