Twitter tani ju lejon të regjistroni video direkt nga DM

Twitter

GIF-të nuk do të ishin lajmi i vetëm në Twitter këto ditë. Rrjeti blu i shpendëve nuk ndalet së rrituri, të paktën në mënyrë hipotetike, pasi thashethemet për rritjen e ulët të vitit të kaluar dhe tendencën e përdoruesve për të lënë rrjetin social mbeten të fshehta. Ashtu është, Rrjeti social ka bërë publike sot se do të jetë e mundur të ndahen dhe regjistrohen video direkt nga mesazhet direkte. Ata po promovojnë shumë sektorin e tyre të mesazheve që sinqerisht punon rregullisht, megjithatë nuk besojmë se as kjo, as ndonjë masë tjetër e ngjashme nuk do t'i fitojë ata pasuesit.

Facebook, për shembull, mori dorën e sipërme, krijoi aplikacionin Facebook Messenger që pavarësisht grumbullimit të qindra miliona kritikave për detyrimin e përdoruesve të kishin dy aplikacione. Ne sinqerisht shpresojmë që Twitter të mos e ndërmarrë këtë veprim, megjithëse sinqerisht, nëse lëshojnë një aplikacion për mesazhe, as ai nuk do ta shkarkonte.

Tani për tani janë vetëm përdoruesit e iOS që mund ta përdorin këtë veçori, megjithëse nuk duhet të vonohet për Android. Deri me tani Twitter kishte siguruar mbështetje për imazhet në këtë seksion të mesazheve të drejtpërdrejta, kështu që kjo risi padyshim do t'u pëlqejë atyre që përdorin këtë metodë mesazhesh. Tani e tutje do të shohim ikonën e kamerës në të djathtë pranë mbështetjes për GIF, siç është kaq e zakonshme në shumë aplikacione mesazhesh. Jo vetëm që mund të dërgojmë video që regjistrojmë, padyshim që mund të kemi qasje edhe në përmbajtjen e Photo Library dhe iOS Reel për t'i ndarë ato.

Mirësevini në të gjitha përmirësimet në aplikacionet iOS, megjithatë, do të duhet të presim pak për ne që përdorim klientë të palëve të treta në Twitter, për shembull unë përdor Tweetbot, i cili nuk karakterizohet saktësisht duke shtuar lajme shpejt, pavarësisht se cili funksionon dukshëm më mirë se aplikacioni zyrtar i Twitter, i cili nuk është i keq.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.