Ubiquiti lëshon paketën që përfshin Router AmpliFi ALIEN dhe një përsëritës

amplifi

Po bëhet gjithnjë e më e zakonshme të gjejmë routerë që na lejojnë të krijojmë rrjete mesh, një lloj router-i që na ofron mbulim shumë më i gjerë sesa modelet tradicionale dhe që gjithashtu na lejojnë të zgjasim gamën e tyre përmes përsëritësve pa ndërhyrje, humbje të shpejtësisë në një mënyrë shumë të thjeshtë, për sa kohë që ne jemi të gatshëm të paguajmë atë që vlejnë.

Në fund të Nëntorit, kompania amerikane Ubiquiti prezantoi AmpliFi ALIEN (pasardhës i AmpliFi HD që ne e analizojmë në iPhone Actualidad), një router rrjetë me Në përputhje me Wi-Fi 6 por shitej vetëm individualisht, kështu që nëse nuk kishim mjaftueshëm me një për të mbuluar të gjithë shtëpinë tonë me Wi-Fi, ne u detyruam të blinim dy njësi.

Artikulli i lidhur:
Amplifi HD, zgjidh problemet e tua WiFi me një rrjet Mesh

Për disa ditë, tashmë është e mundur të blini një paketë që përfshin routerin kryesor dhe përsëritësin, e cila na lejon të kursejmë 60 dollarë sesa nëse kemi blerë dy routerë në vend të kësaj pakete. Ky përsëritës ndryshon nga routeri në atë që nuk përfshin një ekran me prekje, megjithëse nuk duhet të jetë problem për ta konfiguruar, pasi mund ta bëjmë direkt nga aplikacioni për iOS.

Grupi i routerit dhe përsëritësit është 699 dollarë. Nëse, përkundrazi, zgjedhim të blejmë dy routerë, çmimi që duhet të paguajmë është 758 euro. Këtu gjithçka varet nga shijet dhe preferencat e secilit.

AmpliFi ALIEN i pajtueshëm me Wi-Fi 6, gjithashtu përfshin një çip i dedikuar për rrjetet Wi-Fi 5, kështu që na ofron të njëjtën performancë në të dy rrjetet në mënyrë të pavarur dhe pa ndikuar njëra lidhje nga tjetra. Compatibleshtë i pajtueshëm me rrjetet 2,4 dhe 5 GHz, ka 4 porte dalëse Ethernet Gigabit.

Ky lloj i routerëve na lejon krijoni nënrrjete për mysafirët në mënyrë që të mund të ofrojmë vetëm hyrje në internet, duke bllokuar hyrjen në njësitë e rrjetit që kemi në shtëpinë / biznesin tonë, mundësinë e krijimit të një VPN ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.