Tutorial: si ta riktheni iPhone tuaj nga iOS 5.x në iOS 5.x

Pamje nga drita

Me këtë udhëzues mundeni kthej pajisjen tuaj A5 me iOS 5.x duke instaluar iOS 5.x që dëshironi për sa kohë që keni SHSH të iOS në të cilin dëshironi të shkoni, atë që do të instaloni.

E rëndësishme: Nuk do të funksionojë nëse iOS juaj është instaluar përmes OTA (mbi ajër)

Ju duhet:

RedSn0w 0.9.15b1:

IOS 5.x që dëshironi të instaloni:

tutorial:

 

 

Hapni Redsn0w

Shtyp Shtesat

Pamje nga drita

Shtypni edhe më shumë

Pamje nga drita 1

Shtypni Restore

Pamje nga drita 2

Shtypni «IPSW»

Pamje nga drita 3

Zgjidhni iOS 5.x që dëshironi të instaloni

Pamje nga drita 4

Redsn0w do t'ju kërkojë të lidhni pajisjen tuaj, bëjeni atë

Pamje nga drita 5

Redsn0w do të kërkojë në SHSH-në tuaj

Pamje nga drita 6

Shtypni tjetër

Redsn0w do ta vendosë pajisjen tuaj në Modalitetin e Rimëkëmbjes

Pamje nga drita 7

Do t'ju paralajmërojë që ky proces do të azhurnojë bandën tuaj të bazës më të fundit të disponueshme (në iPhone 4S, në iPhone 4 dhe 3GS mund të zgjidhni të mos e azhurnoni)

Pamje nga drita 10

Pajisja juaj do të restaurohet pa pasur nevojë për iTunes

 

Pamje nga drita 8

Restaurimi juaj ka përfunduar:

Pamje nga drita 9

Burimi - iClarified


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

25 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jon22 dijo

  krahu se mire, faleminderit shume! 
  meqenëse apple nënshkroi 6 nuk mund të rritet nga 5.0.1 në 5.1

 2.   José_ dijo

  pershendetje gnzl me jep gabimin 2601, cfare mund te bej?

  1.    Koeficient i inteligjencës dijo

   Unë kam të njëjtin gabim, por kur dua të azhurnoj iphone 4 në ios6 pa azhurnuar bandën bazë, mendoj se është gabimi i të njëjtit redsn0w.
    Duhet të presim që ata ta zgjidhin atë.
   Salu2
   .
   PS: versioni i cydia që sjell ky version i redsn0w është 1.1.8 XD

 3.   José_ dijo

  dhe mundohem ta vendos iphone përsëri në modalitetin e rikuperimit, por nuk mund të nxjerr imazhin e kabllit USB dhe logon e itunes ...
  shkoni duke ndyrë Unë do të duhet të instaloj iOS 6.
  Çfarë mund të bëj

 4.   Anthony dijo

  Por përveç rivendosjes, çfarë ju bën të burgosni dhe instaloni cydia? TË GJITHA NË NJË? Unë nuk mund të shoh, woooooow

 5.   Agreval dijo

  Mund të jetë në iPhone 4S

 6.   Andrew_ dijo

  Përshëndetje, unë kam një pyetje, kur ndryshon butonin në shtëpi të iPhone 4, çfarë bën Apple është të të kthejë me iOS të azhurnuar ose me atë që kishte instaluar? Sepse nëse e azhurnoj, ky tutorial do të më ndihmonte shumë. Faleminderit paraprakisht

 7.   Fran dijo

  A mund të shkojë nga ios 4x në ios 5? Çfarë mund të bëj nëse jam akoma në ios 4?

 8.   Gonsalo lavire dijo

  Gonsalo, ti ja kushton tutorialin epritomih doh sepse njerezit kane poblemah me gabimin 2601 dhe ti nuk di si ta zgjidhesh.

 9.   Eduardo dijo

  dhe nuk ka asnjë mënyrë për të zbritur nga ios 6 në ios 5.1.1 ??? Unë kam SHSH

 10.   Djelx dijo

  A e heq ky udhëzues jailbreak nga 5.0.1 dhe e lë atë jailbreak në 5.1.1 me të njëjtat cilësime apo ju lë të instaloni gjithçka përsëri?

 11.   Nga dijo

  Nuk funksionon për ipad 3, pasi nuk mund të bëhet nëse ios 5.1.1 ishte instaluar në fabrikë ... dhe të gjithë ipad 3 e kishin instaluar, kështu që nëse nuk është k, riinstaloni ios 5.1.1 para se të vinte lirimi 6 nuk do të funksionojnë ...

 12.   Injektiv dijo

  Dhe nëse nuk e kam shsh, ku ta gjej?

 13.   Fredy dijo

  Përshëndetje Gonzalo, kam një pyetje shpresoj të më ndihmoni, çfarë ndodh është që kur përpiqem të rikthehem në 5.1.1 më kërkon ta vendos në modalitetin e rikuperimit dhe kur ta vendos në rikuperim më kërkon ta vendos modaliteti dfu, unë kam versionin 5.0.1 dhe dua të rikthehem në 5.1.1. Unë kam ruajtur shsh, përshëndetje

 14.   Degara dijo

  dhe nëse është Iphone 4s si nuk e azhurnoj Baseband ???

 15.   jc_kano dijo

  Hey.
  Përshëndetje në faqe dhe faleminderit paraprakisht për mbajtjen time të azhurnuar me të gjitha lajmet në lidhje me Apple dhe faleminderit edhe për udhëzime kaq të mira që më kanë nxjerrë nga më shumë se një telashe.
  Epo, çështja ime është që unë doja të rivendosja mbajtjen e iphone tim 4 në ios 5.1.1, dhe u përpoqa ta bëja atë përmes këtij tutoriali me redsn0w dhe pas 2 orësh përpjekje dhe prova pata vetëm gabime në itunes, në fund të fundit unë duhej të përfundonte me azhurnimin në ios 6, por këtë pasdite duke kërkuar mënyrën e shkarkimit pa probleme përsëri në ios 5.1.1 Gjeta një udhëzues për ta bërë atë përmes sn0wbreeze dhe e kam arritur herën e parë, pa asnjë dështim të vetëm, me jailbreak përfshirë dhe mjaft shpejt të vërtetën ... tani e kam përsëri iphone tim 4 sapo është rikthyer në 5.1.1 me jailbreak të paqartë.
  Unë e komentoj atë në rast se ka më shumë njerëz që si unë nuk e morën atë me redsn0w.
  Një përshëndetje!

  1.    kyo dijo

   Pra, si e keni bërë atë? Unë nuk e kuptoj se ku është ai tutorial

   1.    jc_kano dijo

    Vendosni "downgrade ios 6 në 5.1.1" në google dhe në faqen e parë që shfaqet është tutoriali.

    1.    kyo dijo

     hahaha sikur te mendoja se do te ishte ajo faqe, tashme e bera dhe nese ke te drejte u be hera e pare dhe pa asnje gabim d serish kam 5.1.1 si te ri dhe me jailbreak te palidhur HEY GONZALO KJO TUTORIAL I PLANIT NUK SHERBON ASGJ

 16.   Xavier dijo

  Dikush që mund të komentojë nëse ruhen të dhënat që kam në iPhone, kur bëj këtë tutorial, të tilla si kontakte, foto, të dhëna «wasap», ibooks, etj ...

 17.   Danielcol04 dijo

  Mirëmëngjes, a mund të më ndihmoni? Unë kam FW, kam SHSH por më jep një gabim, më thotë se FW që po përpiqem të rikuperoj nuk është ajo që kanë pajisjet, dhe është. Isshtë një 4S me 5.1.1 (9B206)

 18.   Alex dijo

  Pyetje:
  Muaj më parë…

  iphone 4s sapo është azhurnuar në iOS5.0.1
  Jailbrake me Absinthe
  Rezervoni me iTunes

  A mund ta përdor BackUp përmes iTunes për t'u rikthyer në atë ditë?
  Me iOS të pastër dhe Jailbrake të sapo bërë?

  Nuk shkon saktësisht me këtë por nuk di ku të pyes.
  Flm

 19.   Varësia nga iphone dijo

  Pyetje Nëse është azhurnuar përmes ota, a ka ndonjë mënyrë për të rikthyer 5.0.1? Apo shkoni deri në 6.1.2? Ata më dhanë një ipad 2 k wifi jailbreak dhe redsnow tregon se ishte azhurnuar. nga ota. Faleminderit

 20.   Varësia nga iphone dijo

  Pyetje Nëse është azhurnuar përmes ota, a ka ndonjë mënyrë për të rikthyer 5.0.1? Apo shkoni deri në 6.1.2? Ata më dhanë një ipad 2 k wifi jailbreak dhe redsnow tregon se ishte azhurnuar. nga ota. Faleminderit

 21.   nmic7 dijo

  Përshëndetje, unë kam një iPhone 4 dhe këtë për ta aktivizuar, ju shihni vetëm shkronjat e të gjitha vendeve të kalojnë në ekran, ju ende nuk mund të shihni ikonat ose naa

  Pyetja ime është në atë gjendje të iphone, a mund ta vendos IOS 5.1.1