UGREEN HiTune X6: anulim i zhurmës dhe zë i mirë për më pak se 60 €

Oferta e kufjeve "true wireless" vazhdon të rritet dhe prodhuesit gjithnjë e më shumë na ofrojnë modele më të përballueshme me karakteristika më të avancuara. HiTune X6 nga UGREEN janë një shembull i mirë për këtë, me autonomi e madhe, anulim aktiv i zhurmës dhe zë më shumë se i mirë për më pak se 60 €.

karakteristika të

Kemi të bëjmë me kufje që kushtojnë më pak se 60 euro, kjo është diçka që duhet ta kemi gjithmonë parasysh në këtë analizë dhe jo sepse me këtë çmim justifikojmë mangësitë, por e kundërta, sepse ka gjëra në këto kufje që vërtet befasojnë për çmimin që kanë. Karakteristikat e tij të plota janë si më poshtë:

 •  Bluetooth 5.1 me shumë regjistra memorie por mbështet vetëm një lidhje
 • IPX5 (rezistente ndaj ujit nën presion) Nuk mund të zhyten, por asgjë nuk do të ndodhë sepse bien pak shi ose spërkasin ujë
 • Drejtues dinamik 10 mm
 • Anulimi aktiv i zhurmës (ANC): 35dB
 • 6 mikrofona (3 në çdo kufje)
 • Autonomi deri në 6 orë (5 orë me ANC aktive). 26 orë gjithsej me kuti karikimi
 • Kuti karikimi USB-C.
 • Kontrollet me prekje (luajtja, volumi, anulimi i zhurmës)

HiTune X6 janë kufje brenda veshit, me priza silikoni që futen në vesh për të arritur izolimin pasiv të zhurmës. Me këtë, jo vetëm që zvogëlojnë zhurmën e jashtme, por gjithashtu bëjnë që kufjet të përshtaten mirë në vesh. Çiftimi me iPhone, iPad ose Mac është i thjeshtë, thjesht duhet të hyni në menynë e cilësimeve të Bluetooth dhe t'i zgjidhni ato. Megjithëse ato mund të çiftohen me pajisje të shumta, mund të lidheni vetëm me një pajisje në të njëjtën kohë. Si parazgjedhje do të lidhet gjithmonë me të fundit dhe për ta lidhur atë me një tjetër duhet të çaktivizoni Bluetooth-in e të parës ose nëse nuk është brenda mundësive të tij.

Lidhja është shumë e qëndrueshme, pa ndërhyrje apo ndërprerje lidhjeje. Duke e përdorur me videolojëra, nuk kam vërejtur një vonesë që më shqetëson, dhe ka një përgjigje të mirë ndaj kontrolleve, pa një vonesë të ndjeshme midis porosisë dhe përgjigjes në celularin tuaj. Kontrollet me prekje janë të vendosura në të gjithë sipërfaqen e jashtme të kufjeve. Më duhet të pranoj se jam më shumë i kontrolleve fizike dhe më është dashur të mësohem me këto kontrolle me prekje, megjithëse pasi jam mësuar me to, përgjigja është e mirë. Në fillim pata një problem me ta sepse bëra të njëjtin gjest si me AirPods (trokitje e lehtë) dhe ky nuk është gjesti të cilit i përgjigjen këto HiTune X6, ajo që duhet të bëni është thjesht t'i prekni.

Kontrollet që keni në dispozicion janë ato klasike kontrollet e riprodhimit, aktivizimi i anulimit të zhurmës dhe kontrolli i volumit, plus kontrollet e dukshme për t'iu përgjigjur ose për të mbyllur një telefonatë dhe për të aktivizuar asistentin virtual. Ende nuk ka shumë kufje TWS që përfshijnë kontrollin e volumit midis opsioneve të tyre dhe vlerësohet që disa kufje në këtë gamë e përfshijnë gjithashtu.

Për komoditetin e kufjeve më duhet të them se nuk shkaktojnë lodhje. Ata janë në vesh dhe ne e dimë tashmë se çfarë do të thotë: ju keni atë ndjesinë e një prize në veshët tuaj që në fillim është e bezdisshme, por shpejt mësoheni me të. Nuk dhembin, mund t'i vishni për orë të tëra. në telashe, plus ato nuk bien me lëvizjet e kokës, edhe kur bëni stërvitje. Janë kufje jashtë rrugës që takohen në të gjitha rrethanat.

Cilësia e tingullit

Të sqarojmë sërish diçka: kemi të bëjmë me kufje True Wireless për më pak se 60 euro dhe për këtë arsye gjykimi për cilësinë e zërit nuk mund të bëhet duke e krahasuar me rivalë të tjerë si AirPods Pro, Jabra Elite 7 apo modele të tjera "Top". . ». Nëse i krahasoj me këto kufje, modelet True Wireless me ANC, ato padyshim humbasin. Por Nëse i krahasoj me kufjet që i kam provuar në rangun prej 100 euro, më duhet të them që nuk vërej shumë ndryshim.. Tingulli është i balancuar, pa një bas që të lë pa fjalë, kjo është e vërtetë, por sillet në një mënyrë mjaft të mirë, më tipike për kufjet prej 100 € ose më shumë.

Anulimi i zhurmës nuk është gjithashtu i krahasueshëm me modelet e tjera shumë më të shtrenjta. Midis anulimit pasiv të ofruar nga prizat silikoni dhe anulimit aktiv të zhurmës mund të themi se ju mund të shijoni muzikë në vende të zhurmshme pa pasur nevojë të ngrini volumin në nivele të bezdisshme. Anulimi aktiv është i dukshëm, pakëson zhurmën, por nuk arrin nivelin e modeleve më të njohura nga Apple, Jabra apo Sony. Aktivizimi i anulimit do të thotë të modifikosh tingullin që dëgjon, ndryshimi është i dukshëm, modifikimi nuk është i rëndësishëm, por është i dukshëm.

Pjesa tjetër e cilësisë së zërit që ka rëndësi në këto kufje është ajo e thirrjeve. Ti dëgjon mirë atë që të thërret, dhe ata të dëgjojnë mirë. Unë kam bërë teste në rrugë, në trafik ose në shtëpi me zhurmë nga fëmijët dhe televizori, dhe kam mundur të bëj biseda pa u ankuar personi tjetër se ka shumë zhurmë, kështu që testi kaloi.

Mendimi i redaktorit

Nëse dikush do të më kishte thënë kohët e fundit të rekomandoja një kufje për më pak se 60 € që kishte anulim aktiv të zhurmës dhe autonomi të mirë, mendoj se do t'i kisha thënë ta harronin atë. Këta Hitune X6 UGREEN e bëjnë punën e tyre shumë mirë, pa asnjë cilësi në të cilën bien shumë në sy, por me një kalim mjaft të mirë në të gjitha lëndët: autonomi, cilësi zëri, anulim zhurmash dhe rehati. Dhe ne nuk mund të harrojmë çmimin e saj. Mund t’i blini në Amazon për 59 € (lidhje) Dhe nëse përdorni kuponin HO725VX7 do të mbetet në 40,49 €, një pazar i vërtetë.

Hi-Tune X6
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
59
 • 100%

 • Hi-Tune X6
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • tingull
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajn kompakt
 • Tingull i mirë
 • Anulimi aktiv i zhurmës
 • Autonomi e mirë

Contras

 • Këllëf pa karikim me valë


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.