Vendosja e magneteve në iPhone 12 rrit pritjet

magnet

Një rrjedhje e pjesës së pasme të iPhone 12 dhe një rast zyrtar i kompanisë Cupertino sapo ka rritur pritjet e mëdha për përdorimin e tij të mundshëm. Shtë e qartë se rrjedhjet ose thashethemet mund të mos jenë asgjë, por në këtë rast ato duket se janë të vërteta dhe ato tregojnë magnet në qendër të shasisë të vendosur në një formë rrethore që mund të përdoren për karikimin e pajisjes.

Në këtë rast, filtrimi vjen nga Rrjeti social kinez Weibo dhe në këtë rrjet social mund të gjeni të gjitha llojet e thashethemeve. Logjikisht kjo matricë rrethore e magneteve mund të përdoret në një bazë të mundshme të karikimit të vetë kompanisë dhe është më e dukshme kur shohim mbulesën zyrtare me të njëjtën rregullim të magneteve.

Një lloj i ri rasti, karikimi wireless i kundërt ose edhe AirPower

Në thelb thashethemet tregojnë në shumë drejtime dhe ne nuk duhet të marrim gjithçka që ata thonë në vlerën e tyre, por kjo mënyrë e vendosjes së magneteve në pajisje mund të jetë dhënia e përputhshmërisë me pajisjet. Raste të tipit Smart Folio për iPad por në iPhone, se karikimi pa tel në të kundërt ishte një realitet duke vendosur një orë ose pajisje tjetër në pjesën e pasme të iPhone 12 ose se baza e karikimit AirPower bëri një paraqitje përsëri.

Cilado qoftë arsyeja për këto magnet dhe megjithëse kjo thashethem konfirmohet zyrtarisht, ne nuk kemi asnjë lloj konfirmimi nga kompania. Ajo që është e qartë është se shtatorin e ardhshëm mund të shohim disa lajme interesante përtej 5G, procesorët e rinj dhe të tjerët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.