Veshjet e dobëta mund të ndërveprojnë me aplikacione dhe pajisje të ndryshme

L Mospërputhni shkëlqimin dhe Mospërdorni Flash që vishen Ato janë një nga më të thjeshtat dhe më elegante në treg. Funksioni i tij, si ai i pajisjeve të tjera të ngjashme, është të monitorojë aktivitetin tonë çdo ditë, edhe pse falë sistemit të tij LED, ne gjithashtu mund të shohim kohën në sipërfaqen e saj të aluminit.

Për të rritur më tej potencialin e këtyre pajisjeve Misfit, kompania ka njoftuar se ka dalë me një seri të marrëveshje me kompani të tjera për të rritur shanset tuaja dhe ndaloni së qeni një monitor i thjeshtë i aktivitetit.

Nga muaji mars, Shfrytëzoj shkëlqim dhe mospërputh Flash ata do të jenë në gjendje të kryejnë disa nga detyrat e mëposhtme:

 • Filloni ose ndaloni një listë dëgjimi Spotify.
 • Lidheni me termostatin Nest në mënyrë që të zgjohemi me temperaturën ideale në shtëpi.
 • Do të ketë kanalin e vet në IFTTT për t'u integruar me më shumë se 160 produkte dhe shërbime përmes recetave.
 • Logitech gjithashtu ka njoftuar se do të bashkëpunojë me Misfit në mënyrë që pajisjet e saj Harmony të mund të kontrollohen nga pajisjet që vishen.
 • Gusht Smart Lock mund të zhbllokohet pa përdorur iPhone. Dritat e Leeo gjithashtu mund të ndizen ose fiken nga Misfit Flash.

Marrëveshjet e gabuara

Këto janë disa nga gjërat që mund të bëjmë nga veshjet e gabuara. Shtë e qartë që të mos kesh një ekran ose një ndërfaqe prekëse do t'i kufizojë të gjitha këto veprime në pulsime të thjeshta në sipërfaqen e saj. Do të duhet të presim për të parë se si implementohet ky integrim dhe ne mund të përdorim disa shërbime në të njëjtën kohë pa ndërhyrë me njëri-tjetrin.

Pak nga pak, monitoruesit e aktivitetit po bëhen më të zgjuar dhe të miratojë tipare që më parë ishin të lidhura vetëm me orët inteligjente. Për shumë njerëz, një veshje mund të jetë e mjaftueshme, të tjerët me siguri do të kenë nevojë për diçka më të plotë si Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.