Videoja e parë e karikuesit MagSafe Duo

https://youtube.com/watch?v=mMokSOYzJUw

Karikuesi i ri Apple, i cili nuk është ende i disponueshëm për blerje, shfaqet në një video të parë që lë një shije shumë të mirë në gojën tonë përkundër çmimit të tij dhe disa mangësive. Dëshironi të shihni MagSafe Duo të ri në veprim? Epo këtu e keni.

Ai ishte një nga protagonistët në prezantimin e iPhone të ri, një karikues i dyfishtë për Apple Watch dhe iPhone që përfiton nga virtytet e sistemit MagSafe, por që nuk është ende i disponueshëm. Sot më në fund u shfaq në dyqanin online Apple, së bashku me lansimin e iPhone 12 Pro Max dhe Mini të ri, por me njoftimin e "së shpejti në dispozicion", pa lejuar as rezervimin e tij. Ky karikues i vogël i dyfishtë, me madhësinë e një mbajtëse kartele dhe që mund ta mbani të qetë në çdo xhep pantallonash pa u fryrë, ju lejon të rimbushni iPhone tuaj 12 (çdo model) duke përfituar nga virtytet e karikimit të shpejtë pa tel të sistemit MagSafe, ose ndonjë iPhone tjetër me karikim pa tel me shpejtësinë tradicionale prej 7,5W. Mund ta përdorni gjithashtu për të rimbushur AirPods Pro ose AirPods tuaj me një kuti karikimi pa tel dhe në të njëjtën kohë të vendosni një Apple Watch në stacionin tjetër të karikimit.

Ky është një karikues i shtrenjtë, edhe kur krahasohet me karikues të tjerë të shumëfishtë të një cilësie të lartë, siç janë ato të ofruara nga Belkin, Mophie ose Nomad. 149 € për MagSafe Duo nuk është e justifikueshme nëse shtojmë edhe faktin që Përshtatësi i rrymës nuk është i përfshirë, do t'ju kushtojë edhe 25 € nëse zgjedhni atë Apple. Përfshin kabllon Usb-C në Rrufe një metër të gjatë. Por pasi të shikoni videon e vërteta është se dashuroheni me shikim të parë, madje me defektin që nuk ka peshë të mjaftueshme për të qenë në gjendje të hiqni iPhone pa pasur nevojë të mbani karikuesin me dorën tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.