WhatsApp do të shtojë opsionin për të dërguar mesazhe që fshihen pasi të lexohen

WhatsApp

Një nga funksionet për të cilën shumë Përdoruesit që kanë mendjen e privatësisë kanë kaluar në Signal (ose po përpiqen të bindin edhe kontaktet e tyre) është i përqendruar në privatësinë, një tipar që kujdeset për fshini mesazhet e dërguara pasi të jenë lexuar nga pala tjetër.

Sipas djemve të WABetaInfo, WhatsApp po punon për ofrimin e këtij funksioni në azhurnimet e ardhshme WhatsApp për iOS dhe Android, duke qenë funksioni i parë i kompanisë me të vërtetë i përqendruar në ofrimin e privatësisë përdoruesit, përtej mesazhe të përkohshme që fshihen pas 7 ditësh ose shikoni statusin e lidhjes së fundit.

Whatsapp

Kur përdoruesi aktivizon funksionin Mënyra e Zhdukjes (nuk e dimë akoma se si do ta përkthejnë atë), të gjitha mesazhet që përdoruesi do të fshihen automatikisht nga biseda pasi të jenë lexuar. Ajo që ne nuk e dimë është nëse teksti do të shfaqet "Mesazhi u fshi."

Ky funksion do të jetë i disponueshëm brenda Mundësitë e privatësisë.

Pranoni kushtet e reja të shërbimit

Për përdoruesit e WhatsApp në Evropë ne nuk prekemi nga kushtet e reja e përdorimit të aplikacionit që ndërmarrja ndërlidhëse e Mark Zuckerberg njoftoi në janar dhe që duhej të vonohej për shkak të polemikave që krijoi.

Nëse nuk i pranojmë këto kushte të reja, të cilat hynë në veprim më 15 maj, aplikimi do të vazhdojë të punojë si më parëSidoqoftë, pak nga pak do të humbni funksione të tilla si njoftimet, hyrja në historinë e bisedës derisa të jetë plotësisht e papërdorshme, aftësia për të bërë dhe marrë si thirrje ashtu edhe mesazhe ...

Gjatë kësaj kohe, WhatsApp do të vazhdojë t'i kujtojë përdoruesit kushtet e reja të përdorimit të platformës suaj, në mënyrë që, nëse doni të vazhdoni ta përdorni, t'i pranoni ato dhe ta bëni këtë pa ndonjë problem të paktën në funksionim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.