WhatsApp po finalizon detajet për transferimin e bisedave nga Android në iPhone

WhatsApp

Kjo është zakonisht një nga dhimbjet e para të kokës që kanë përdoruesit që vijnë nga Android në iPhone. Kur një përdorues përpiqet të transferojë bisedat nga pajisja e vjetër me sistemin operativ Android në iPhone-in e tij të ri, ai has në një pengesë të vështirë për t'u kaluar.

Është e vërtetë që ka një aplikim që lejon transferimin e të gjithë historisë së bisedave nga një Samsung në një iPhone, por tani kanë rrjedhur informacione në të cilat flitet për një sistem të ri të krijuar nga vetë WhatsApp që do të shërbejë për të lejuar të gjithë përdoruesit e Android të bëjnë këtë transferim të të dhënave në një mënyrë të ngjashme apo edhe më të thjeshtë.

WhatsApp po punon fort për aplikimin e tij dhe disa ditë më parë folëm për një sistem të ri për të luajtur notat zanore, sot dhe siç lexojmë në WaBetaInfo, versioni beta 22.2.74 i WhatsApp për iOS shton mundësinë për të importuar historikun e bisedave të përdoruesit nga çdo smartphone Android në një iPhone. Pikërisht në këtë moment të gjithë përdoruesit e Android që po mendojnë të bëjnë kapërcimin drejt iPhone janë të lumtur për lajmin, qoftë edhe vetëm një rrjedhje, pasi këto hapa janë zbuluar në transferimin e informacionit nga një Pixel në një iPhone. .

Këtej e tutje, nuk ka asnjë afat kohor të përcaktuar ose fiks që thotë se kur përdoruesit do të jenë në gjendje të importojnë historinë e bisedave nga Android në iOS, por WhatsApp e premtoi këtë veçori dhe duket se po i plotëson ritmet me këtë lëvizje të re në versionin beta.

Nga ana tjetër, mënyra se si përdoruesi do të mund të transferojë të gjitha të dhënat nga aplikacioni i tij WhatsApp në Android në iPhone-in e tij të ri duket të jetë shumë e thjeshtë dhe do të kërkojë vetëm një aplikacion dhe të ketë WhatsApp të instaluar në të dyja pajisjet. Migrimi i bisedave do të jetë vërtet i thjeshtë siç tregohet në lajme.  


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   tebanit dijo

    Sa budalla është WhatsApp, të jesh në gjendje të jesh si Telegram, gjithçka në cloud dhe nuk do të kishte nevojë për këto transferime të dhënash, kjo tashmë është jashtë modës, prandaj Telegrami është shumë më lart.