Youtube më në fund ju lejon të luani video në modalitetin PiP në mbarë botën

Telenovela për modalitetin PiP në YouTube Duket se po i vjen fundi. Apple prezantoi në iOS 15 vitin e kaluar modalitetin picture-in-picture (PiP) me të cilin videot mund të luhen gjatë kryerjes së veprimeve të tjera në sistemin operativ. Sidoqoftë, zhvilluesit duhej ta zbatonin atë dhe jo të gjithë e kanë bërë atë në kohën e duhur. Youtube mori kohë për të vendosur për ta zbatuar atë. Në fakt, në fillim do të ishte një veçori vetëm për përdoruesit Premium. Megjithatë, duket se modaliteti foto-në-foto arrin zyrtarisht të gjithë.

Kështu aktivizohet modaliteti PiP me videot në YouTube

Funksioni i riprodhimit të modalitetit lundrues erdhi në Youtube në modalitetin beta për përdoruesit Premium dhe, pasi mbaroi në prill, Google nuk tha asgjë për të ardhmen e tij. Megjithatë, duket se gjithçka është përshpejtuar dhe kjo funksioni do të arrijë të gjithë përdoruesit, Premium dhe jo Premium, në ditët në vijim të paktën në Shtetet e Bashkuara.

Lajmi vjen kur Youtube do të zgjerojë funksionin për të gjithë abonentët Premium në botë. Në fakt, në këtë mënyrë ata do të mund të shijojnë si përmbajtje muzikore ashtu edhe jo-muzikore. Megjithatë, për përdoruesit standardë do të mund të shijoni vetëm riprodhimin lundrues në përmbajtje jo-muzikore.

Modaliteti i bllokimit të iOS 16
Artikulli i lidhur:
iOS 16 dhe iPadOS 16 do të integrojnë një sistem sigurie maksimale duke eliminuar funksionet

Për të aktivizuar funksionin, thjesht hyni te cilësimet e YouTube dhe zgjidhni opsionin Image in Image ose Picture-in-Picture në pajisjet e përputhshme. Këta janë të gjithë ata që kanë instaluar një version të barabartë ose më të madh se iOS 15 ose iPadOS 15. Mos harroni se përdoruesit e Premium mund të shijojnë gjithashtu një modalitet të veçantë në të cilin luhet audio në sfond dhe jo video. Më shumë arsye pse përdoruesit mund të konsiderojnë kalimin në këtë modalitet abonimi.

Nuk ka asnjë lajm në lidhje me disponueshmërinë në pjesë të tjera të botës, megjithëse është e qartë se përdoruesit Premium do të kenë akses në funksion shumë shpejt dhe për këtë arsye duket se edhe përdoruesit standardë do të kenë akses në këtë funksion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.