Zgjidhni karikuesin për iPhone 14 dhe 14 Pro të ri me kujdes duke u konsultuar me këtë tabelë.

iPhone 14 Pro

Ndërsa iPhone 14 i ri tashmë ka arritur tek përdoruesit, ne mund të fillojmë të shohim testet që ata kryejnë në terminale. Disa prej tyre nuk ia vlen të tregohen, por të tjerat, megjithatë, janë. Ne i referohemi testit. Me këtë rast kemi mundësinë të dimë shpejtësitë me të cilat ngarkohen terminalet e rinj. Si modeli "normal" dhe ai Pro. Testet e kryera duke ofruar të dhëna të dobishme, për shembull, cili karikues është më i vlefshmi për karikim të shpejtë.

Me iPhone 14 të ri tashmë në treg, mund të shohim rezultatet e testeve që po kryhen mbi to. Shumë prej tyre janë shumë të dobishme, si ky i kryer nga uebsajti kinez Chongdiantou.Testi përpiqet të përcaktojë shpejtësinë e karikimit të terminaleve të iPhone 14 dhe 14 Pro, por mbi të gjitha do të na ndihmojë të përcaktojmë se me çfarë lloj karikuesi mund të mbushim baterinë e terminalit. më të shpejtë dhe sigurisht më efikas.

Duke parë testet e kryera nga këta ekspertë, është konstatuar se pavarësisht nga sa mund të duket, një nga karikuesit e kompanisë është ai që karikohet më shpejt dhe nuk përkon me më të shtrenjtin, larg tij. Surpriza është se karikuesi 30W, i cili kushton 45 euro dhe mund ta gjeni këtu, shpejtësia që arrin me iPhone 14 dhe iPhone 14 Pro Max është afër shpejtësisë së tyre maksimale të karikimit të mbështetur prej 25W dhe 27WPërkatësisht.

Nuk është ai që ngarkon më shpejt, sepse për shembull ai 67W karikohet pak më shpejt. Ajo që ndodh është se për sa i përket vlerës për para, 30W është ai që jep rezultatin më të mirë, pa dyshim. Të mos themi se çfarë ndodh me 35W të ri, që është shumë pak më pak se kulmi që arrin, por tashmë është më pak dhe ajo që bëhet fjalë është se nëse paguaj më shumë arrin shifra më të mira dhe nuk është kështu.

Shpejtësia e karikimit të iPhone 14 dhe Pro

Në analizat, është konstatuar se iPhone 14 Pro Max mund të arrijë shkurtimisht shpejtësinë maksimale të karikimit prej pothuajse 29 W me përshtatësin më të vjetër të energjisë 29W të Apple, i cili u projektua për MacBook 12 inç dhe u tërhoq në qershor 2018.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.