Si të zgjidhni një partner Pokémon në Pokémon Go

pokemon-shko-shok

Përditësimi i ri i Pokémon Go na solli disa lajme interesante, por pa dyshim, ai që ka shkaktuar më shumë bujë është ai i krijimit të një shoku të Pokémon. Siç ndodhi në Pokemon Verdha shumë vite më parë, ne mund të shoqërohemi nga Pokemonët tanë kudo dhe ne do të marrim shpërblime për të. Isshtë një mënyrë disi më e lehtë për të marrë karamele. Sidoqoftë, realiteti është krejt i ndryshëm, dhe kjo është që sipas statistikave të fundit, përdoruesit e rregullt të Pokemonit janë ulur me 80% krahasuar me javët e para të lëshimit të tij, duket se ethet e Pokemonit do të zhduken pavarësisht fundit azhurnimet.

Me pak fjalë, zgjedhja e një Pokémon Companion është mjaft e thjeshtë, duhet të klikojmë në ekranin ku shfaqet përdoruesi ynë për të hapur menunë. Kur të hapet, ne do të klikojmë në flluskën në këndin e poshtëm të djathtë për të hapur menunë e re të kontekstit me tre opsione: Ditari, Shoqëruesi dhe Përshtati. Shtë e qartë se cili është roli që na intereson këtë herë, padyshim që është partneri. Nëse kjo është hera e parë që e konfigurojmë, do të shfaqet lista e Pokemonëve tanë dhe ne do të zgjedhim atë që duam. Nëse tashmë kemi një të zgjedhur, do të shfaqet, së bashku me informacionin për hapat.

pokemon-shoqërues

Çdo 5 km që ecim me të do të marrim shpërblime në formën e ëmbëlsirave. Tani e tutje si në pjesën e poshtme të majtë të shfletuesit ashtu edhe në imazhin tonë të trajnerit do të shfaqet partneri Pokémon që ne kemi zgjedhur. Isshtë një mënyrë për të marrë më shumë ëmbëlsira, ose ëmbëlsira specifike për Pokemon që zakonisht nuk i marrim. Mos harroni, do t'ju duhen 5 km për të marrë më shumë ëmbëlsira. Isshtë një mënyrë për të rifreskuar një aplikacion që po bie ndjeshëm me kalimin e ditëve, në një masë të tillë që edhe fuqizimi i mediave është minimal në këtë pikë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Louis V dijo

    Vezët 2 km (përveç inicialeve) kërkojnë 1 km për të marrë një karamele, vezët 5 km dhe inicialet kërkojnë 3 km, dhe vezët 10 km kërkojnë 5 km.