Si të degradoni nga iOS 11 në iOS 10.3.3

Siç ju kam informuar në artikullin tim të mëparshëm, iOS 11 gjendet në 10,01% të pajisjeve të përputhshme 24 orë pas lëshimit të tij, një shifër që ka rënë ndjeshëm krahasuar me lëshimet e versioneve të mëparshme të iOS. Nëse keni azhurnuar pa pritur të shihni mendimet e performancës së përdoruesve të tjerë dhe shihni që pajisja juaj nuk funksionon siç duhet, mund të keni ndërmend të ktheheni në iOS 10.3.3 para se Apple të ndalojë së nënshkruari atë dhe të prisni që ajo të nisë. azhurnimi i parë i iOS 11, me shpresën se do të rregullojë problemet që paraqesin pajisjet tona.

Para së gjithash, duhet të kemi parasysh se nëse nuk kemi kryer një instalim të pastër, domethënë nga e para, duke fshirë të gjithë përmbajtjen e iPhone-it tonë, të gjitha mbeturinat që kishim grumbulluar në pajisjen tonë mund të ndikojnë në performancën e saj, kështu që Para se të kthehemi në versionin e mëparshëm të iOS që Apple vazhdon të nënshkruajë, ne duhet ta marrim parasysh atë aspekt dhe ta provojmë. Por nëse nuk ka asnjë mënyrë për të përmirësuar performancën, atëherë ne do t'ju tregojmë se si mund të kthehemi në iOS 10.3.3

Si të kthehemi te iOS 10.3.3 nga iOS 11

 • Para së gjithash ne duhet të shkojmë në internet ipsw.me y shkarkoni versionin iOS 10.3.3 që korrespondon me pajisjen në të cilën dëshirojmë ta instalojmë. Ky skedar do të ketë një zgjatje të ipsw dhe do të jetë pak më shumë se 2 GB, në varësi të pajisjes së synuar.
 • Pastaj ne shkojmë në iTunes dhe ne e lidhim pajisjen tonë me Mac ose PC.

 • Në hapin tjetër duhet të shkojmë te ikonë që përfaqëson pajisjen që kemi lidhur, një ikonë që është brenda opsioneve të ofruara nga iTunes.

 • Ne shkojmë në anën e djathtë të ekranit dhe kliko Kërko azhurnimin me kombinimin e mëposhtëm të çelësave:
  • Nëse është Mac: Ne duhet ta shtypim atë mundësi me shtypur tastin Option.
  • Nëse e kryejmë këtë proces nga një PC Windows, duhet të klikojmë në butonin shift (Shift) kur klikojmë në Kontrollo për azhurnime.
 • Tjetra do të hapet një dritare atje ku duhet zgjidhni skedarin ipsw që sapo kemi shkarkuar për të filluar procesin e restaurimit.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

46 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ignacio miranda dijo

  dreqi ditën që azhurnova IOS 11, iphone 6 ishte shumë i ngadaltë dhe unë tashmë kam bërë gjithçka

 2.   ignacio miranda dijo

  dreqi ditën që azhurnova në IOS11, iphone 6 ishte shumë i ngadaltë, një fatkeqësi e vërtetë OS i ri.

  1.    Juan Fco dijo

   Unë kam iPhone tim me IOS 11 që nga beta e parë dhe nuk ka qenë e ngadaltë, për të thënë që unë kryej një instalim të pastër në kohën kur del versioni përfundimtar, Instalim i pastër Unë dua ta rivendos atë dhe të mos ngarkoj kopjen rezervë

   1.    Talion dijo

    Unë zakonisht bëj një restaurim për secilin version të madh të iOS, por tani që Apple ka eleminuar iTunes AppStore dhe mundësinë për të sinkronizuar .ipa dhe ton-zilet nga mac / pc (nëse nuk i tërheq me dorë) e vërteta më jep përtaci për të kryer një restaurim që do të përfshijë shkarkimin e 54 GB nga pajisja në aplikacionet që unë kam.

    1.    Salla Ignatius dijo

     Duket se ata nuk kanë llogaritur në atë. Unë e pranoj që kam përdorur iTunes kryesisht për të kopjuar aplikacionet e shkarkuara në iPhone pa pasur nevojë të shkoja një nga një në App Store, por duket se nuk është një metodë që Apple i pëlqen.

     1.    Talion dijo

      Po po, është turp. Për përdoruesit si unë që zakonisht bëjnë këtë restaurim për secilin version të madh të iOS dhe ne kemi shumë aplikacione, procesi është mjaft i pakëndshëm tani (edhe më shumë nëse keni një iPad ose pajisje të tjera iOS përveç iPhone tuaj)

 3.   Martin dijo

  Pyetje, nuk po keni probleme me aplikacionin muzikor? Kam azhurnuar dy iPhone 11s Plus në iOS 6 dhe asnjëri prej tyre nuk funksionon në aplikacionin Music, kur e hap atë mbetet i hapur për disa sekonda dhe më pas mbyllet. Unë tashmë kam provuar gjithçka dhe nuk ka asnjë mënyrë që të funksionojë për mua.

 4.   margarita dijo

  nuk më lejon kur të ndaj programin, më thotë se nuk është i pajtueshëm

  1.    Salla Ignatius dijo

   Nëse ju tregon se, nuk do të keni shkarkuar versionin që korrespondon me modelin tuaj. Nuk ka asnjë justifikim tjetër.

 5.   Adry_059 dijo

  Unë kam vërejtur me IOS 11 që kur çaktivizoj bluethoo dhe Wifi nga qendra e kontrollit, ato mbeten aktive në cilësime dhe konsumojnë shumë bateri. IOS 11 është shumë i gabuar.

  1.    Salla Ignatius dijo

   Ato janë akoma aktive për të parandaluar lidhjen e ndonjë pajisje tjetër dhe kështu që nëse jeni duke përdorur Apple Watch ose AirPods të mos humbni lidhjen mund të vazhdoni t'i përdorni, nuk është një problem i versionit, është ai që Apple dëshiron.

 6.   tha dijo

  Djema jini të kujdesshëm duke e bërë këtë, dhe unë po përpiqem të zbres në ios 10 dhe gjatë procesit, kur e mbarova më dha një gabim, iphone nuk mund të azhurnohej dhe ekrani u zi u desh ta filloja në modalitetin e rikuperimit , për fat të mirë unë kam një rezervë nëse jo i kam humbur të gjitha informacionet e mia. NUK E REKOMANDOJ T D BONI ATA

 7.   Charles M dijo

  Përshëndetje miq të forumit, sapo shkarkova në ios 10.3.3, ka dalë e përsosur. Unë kam një iPhone 7 dhe kam shkarkuar versionin GSM, pasi me atë global ai hodhi një gabim. Provova ios 11 dhe funksionet e reja dukeshin shumë të mira, por ajo që më bëri të heq dorë nga qëndrimi ishte konsumi i baterisë, për mendimin tim është shumë konsum. Shpresoj që në një azhurnim të ri ata të zgjidhin çështjen e konsumit të lartë të baterisë. Për momentin po qëndroj me iOS 10.3.3, Përshëndetje nga CHILE .. !! FORC TO P TOR VROLLEZRIT MEXIKAN WH T WH CIL AT VUANJN NIS KTAG TRADEDI… FORC ST SHUM !!!!

 8.   laura dijo

  Përshëndetje!! Kam një problem: Unë kam ndjekur të gjitha hapat në mënyrë korrekte, por kur tashmë po azhurnohet, kuptoj se ekziston një gabim i panjohur (gabimi 26) dhe se nuk mund të vazhdojë. Pastaj celulari qëndron me shiritin e azhurnimit dhe nuk përparon kurrë ... Ju lutemi ndihmoni, unë dua ta rregulloj atë dhe nuk më pëlqen aspak iOS 11 ... Unë kam një iphone 6. Faleminderit !!

 9.   Morgan dijo

  Përshëndetje! Sapo e ula iPhone 5s tim, me versionin GSM, dhe në fund pata një gabim. Unë kisha iTunes të azhurnuar dhe versionin që korrespondonte me celularin tim, kështu që nuk e di se çfarë ndodhi ... ndonjë ide? Unë urgjentisht duhet të kthehem në iOS 10, pasi iOS 11 funksionoi keq për mua në çdo mënyrë.

  1.    Andres Narvaez dijo

   Gabimi është që ju i dhatë për të azhurnuar dhe për këtë arsye do t'ju japë një gabim, ju duhet ta jepni atë për të rivendosur me kombinimin e tasteve, kërkoni për skedarin dhe kjo është e gjitha

   1.    Morgan dijo

    Kishit të drejtë, faleminderit shumë! Unë dhashë azhurnimin e udhëzimeve të mëposhtme, pa pasur ide se çfarë do të rikthehej. Telefoni im celular me uljen e vlerësimit është gati. Vetëm KUJDES se nuk më la të instaloj rezervimin tim as nga iTunes dhe as nga iCloud sepse versioni im i instaluar (10.0.3) ishte më i vjetër se ai aktual (11), prandaj, humba gjithçka.

 10.   Morgan dijo

  E njëjta gjë që i ndodhi personit që shkroi më sipër më ndodhi edhe mua, shiriti i azhurnimit në ekranin e qelisë sime qëndroi deri në fund dhe nuk shkon nga atje. E vlerësoj ndihmën.

 11.   William Barajas dijo

  Për ata që kanë një Iphone 6S, bëj uljen e vlerësimit nga IOS 11 në 10.3.3 nga butoni "Rivendos" duke ndjekur kombinimin përkatës të tastave, pasi nëse e bëjnë nga "Kërko për azhurnim", do të hedhë "Gabim i panjohur 26" . Pershendetje

 12.   Lu dijo

  NDIHMË JU LUTEM!
  Kam shkarkuar skedarin ios 10.3.3, lidh iphone me itunes dhe vendos azhurnimin me sekuencën kryesore, zgjedh skedarin që kam shkarkuar dhe ai është shkarkuar dhe azhurnuar me sa duket pa probleme (një gabim nuk u shfaq kurrë në të gjithë procesin) dhe deri në të fundit kur shiriti i ngarkimit kishte mbaruar, në itunes u shfaq një shenjë që thoshte "iphone është azhurnuar me sukses dhe po rifillon". mos e shkëputni »dhe kështu prita shumë por iPhone qëndroi përgjithmonë në ekranin e mollës! dhe tani nuk di si ta bej te ndizet normalisht! ju lutem ndihmë! Faleminderit!

  1.    Lu dijo

   (Unë sqaroj se është një iphone 7)

  2.    Miguel Hernandez dijo

   Ju nuk i keni ndjekur hapat si duhet. Tani duhet ta vendosni përsëri telefonin në modalitetin DFU dhe të bëni të gjitha hapat.

 13.   Lu dijo

  Ku gabova? Kushtojini vëmendje hapave, prandaj më duket e çuditshme. Tani me sa duket
  i fabrika e riktheva atë, dhe po rikuperoj një kopje rezervë të tij .. të paktën ajo u kthye në iOS 10.3.3 e cila ishte ajo që doja ..

  1.    CarlosVi dijo

   Përshëndetje Lu Unë kam nevojë për ndihmën tuaj ju lutem, nuk munda

 14.   FdoBanda dijo

  Eshtë E THEMSISHME të theksohet se nëse instalohet një * .IPSW pa bërë një kopje rezervë të duhur të informacionit të pajisjes, informacioni në fjalë do të humbasë, sipas procesit, pasi të instalohet, ai do të kërkojë që një kopje e sigurisë dhe kjo është se si informacioni ynë do të jetë i sigurt.

 15.   eduardo dijo

  Pershendetje une e bera me iphone 6s dhe funksionoi perfekt

 16.   Luigi dijo

  Mos e bëj siç shpjegon ky tutorial, duhet të bësh një kopje rezervë fillimisht me itunes ose icloud dhe më pas me tastin shift në pc klikojmë në rivendosjen duke zgjedhur skedarin që kemi shkarkuar më parë dhe më pas rivendosim kopjen, përshëndetje!

 17.   birrë dijo

  Unë kam një iphone 6 me iOS 11.0.1 mund të kthehet në 10.3.3? ndihme faleminderit

  1.    Louis Padilla dijo

   Për sa kohë që Apple e nënshkruan atë po

 18.   Jose dijo

  Përshëndetje, mund të jailbreak 10.3.3? Isshtë për një ipad me versionin 9 të instaluar. Faleminderit

 19.   Lore pedraza dijo

  Unë azhurnova iPhone 6 me versionin 11.0.0 pastaj 11.0.1 dhe tani me 11.0.2 dhe telefoni celular është i ngadaltë, duke shkruar në wpp, fbk kur shkrimi është i ngadaltë ... Unë aktivizoj wifi dhe bluethoot ... ju lutem e manzanita kur kreshti do të lëshojnë një azhurnim me zbritje? Ato dëmtojnë pajisjet para versionit të fundit në këtë rast 8

 20.   Anthony dijo

  Kam shkarkuar iOS 10.3.3 për modelin tim dhe kur iTunes përfundon thotë se ka ndodhur një gabim dhe në teori në faqen e shkarkimit për iOS 10.3.3 thotë se nuk funksionon për iTunes. Pra, si ta vendos iPhone tim përsëri me 10?

 21.   Rodolfo dijo

  Nuk funksionoi 🙁 Mora mesazhin vijues:

  Gabimi 3194, Gabimi 17 ose "Kjo pajisje nuk është e përshtatshme për ndërtimin e kërkuar"

  A ka zbritur dikush tashmë nga ios 11 në 10?

  të fala

 22.   Hugo dijo

  Dje e provova dhe pata një gabim që duhej ta rivendosja sepse ishte varur, nuk përparoi kurrë dhe ishte në një 6s. Me sa duket nuk funksionon më

  1.    Hugo dijo

   Azhurnimi: Siç është përmendur më lart, është RESTORE, JO P URDITPSUAR. Testuar në iPhone 6S zbritur nga 11.0.2 në 10.3.3

 23.   Luciano dijo

  Sot shkarkoni versionin 10.3.3 për iphone 6 dhe në internet ky koment është në skedarin e shkarkimit
  Ky firmware nuk është i nënshkruar. Kjo do të thotë që ju nuk mund ta ktheni në iTunes. »
  E njëjta gjë i ndodhi dikujt dhe ai ishte në gjendje të rivendosë në të njëjtën mënyrë.

 24.   i shkathët dijo

  iphone 5s nuk mund të aktivizohet me wifi, të dhëna celulare ose me programin itunes, dikush e di se çfarë mund të bëj, e azhurnoj në ios 11.0 dhe madje edhe tani nuk mund ta përdor.

 25.   Salla Ignatius dijo

  Këtu i vetmi që nuk ka ide je ti. Nëse ju jep një gabim të panjohur, kjo është për shkak se keni bërë diçka të gabuar.
  Le të shohim nëse lexojmë mirë dhe bëjmë gjërat që tregohen në artikull dhe nuk kritikojmë nëse nuk dimë ta bëjmë.

 26.   Armando dijo

  Përshëndetje! Unë jam duke u përpjekur të degradoj në një iPhone 6 dhe tregon gabimin 3194. Unë bëra sekuencën kryesore me Shift + Restore dhe zgjodha skedarin nga 10.3.3, ai drejton një shirit që po nxjerr informacion dhe pastaj vazhdon ta instaloj atë dhe menjëherë ekran gabimi.

  Jam i sëmurë nga konsumi i tepërt i baterisë ... ngadalë edhe jam mësuar. Do të provoj me një të re nga 11 që po më dërgoni për të parë se si është, por çfarë mund të bëj nëse dua të kthehem në 10.3.3?

  Faleminderit për ndihmën tuaj.

 27.   Leopoldo dijo

  Përshëndetje, unë kam ndjekur hapat për të ulur gradën në një Iphone 5S dhe kur paketa nxirret përmes iTunes, më sjell të njëjtin gabim: 3194. Çfarë mund të bëja keq? Unë tashmë e vura atë në rivendosje, por ende asgjë nuk ndodhi.

  E vlerësoj ndihmën

 28.   Daniel Carrasco dijo

  Përshëndetje miq .. A është akoma e mundur të kthehemi te iOS 10.3.3? , Unë kam për ta shkarkuar atë version dhe është e mundur ta shkarkoj, megjithatë duket sikur nuk mund të kthehet më sepse molla u ul në versionet e mëparshme të ios. Kam nevojë për ndihmë! Iphone 5S ime është i tmerrshëm, shumë i ngadaltë dhe bateria zgjat shumë pak. Ju lutemi ndihmoni ... çdo kontribut do të bëjë. Pershendetje!

 29.   Përdorues Iphone dijo

  Sot u përpoqa dhe fatkeqësisht nuk funksionon, kam gabimin 3194. Me sa duket apple tashmë e ka çaktivizuar këtë mundësi pasi ajo që pret kompania është që të gjithë të blejmë një iPhone të ri. 🙁

 30.   Anthony dijo

  Përshëndetje djema, unë kam gjetur zgjidhjen, kaloj në Android pasi e vetmja gjë që ata arrijnë me këtë është të na lënë terminalet e gabuar dhe të na detyrojnë të blejmë një tjetër, ata tashmë më kishin ngopur por ata tashmë kanë bërë ndryshimin.

 31.   karl 77 dijo

  Unë kam një Iphone 6 plus dhe dua të kthehem në iOS 10.3.3 por faqja e shkarkimit thotë: Ky firmware nuk është i firmosur. Kjo do të thotë që ju nuk mund t'i riktheheni asaj në iTunes.

  Çfarë rekomandoni, a vazhdoj procesin apo jo?

 32.   Jose dijo

  Përshëndetje, unë kam një iphone 6 që azhurnon iOS 11 por është i ngadaltë. Zgjidhja ime ishte të ndryshoja baterinë për një të re me një përqindje më të lartë të baterisë dhe çështje fikse. Procesori është zhbllokuar tashmë dhe me ios11 pa probleme.

 33.   Luis Miguel Rozo F. dijo

  Unë kam një iPhone 6 GB 64 GB dhe u azhurnua vetëm në versionin 11.3.1 dhe filloi të prishej dhe ishte koha të çaktivizoja WIFi në një rast në mënyrë që të shkyçet, atëherë fillova të shkruaj vetëm për të hapur të gjitha aplikacionet dhe shkruaj vetëm, çelësat, hapa internetin, domethënë, ISHTE POSEDUAR!. Unë tashmë e kam rifilluar sepse ekrani me prekje nuk punon. Prekja normale funksionon përsëri dhe prekja, butoni dhe gjurmët e gishtit bllokohen përsëri nëse funksionojnë. Unë do ta shkarkoj në dy versione mbrapa IOS 11.2.6 të 19 shkurtit 2018. Unë do t'ju tregoj nëse është rregulluar