3 GB RAM shoqërojnë iPhone SE 2020

Siç u përfol ditët e fundit, Apple azhurnoi faqen e saj të internetit për të njoftuar iPhone-in e ri të lirë, iPhone SE 2020, një iPhone që trashëgon dizajnin e iPhone 8, përveç veçorive të tjera, por midis të cilave nuk gjendet procesori, një nga pikat e tij të forta.

Ky iPhone i ri menaxhohet nga i njëjti procesor si vargu iPhone 11, A13, kështu që të paktën për sa i përket energjisë është më se e mjaftueshme. Lidhur me specifikimet, Apple kurrë nuk i zbulon ato, kështu që ne jemi të detyruar të presim që modelet e para të arrijnë tek përdoruesit për të ditur më shumë detaje.

Në këtë rast, duket se nuk ishte e nevojshme. Sipas një listimi nga China Telecom, iPhone SE 2020 menaxhohet nga 3 GB RAM, një GB më shumë se iPhone 8 dhe e njëjta gjë që gjetëm në iPhone XR, pasi iPhone 11 menaxhohet nga 4 GB.

Askush nuk është në dijeni se Apple ka dashur të shfrytëzojë maksimalisht modelimin dhe përbërësit e iPhone 8 dhe një provë tjetër gjendet në baterinë e këtij modeli të ri, një bateri që Exactlyshtë saktësisht e njëjtë me iPhone 8.

Ajo që duhet të mbani në mend është se me atë kapacitet të baterisë, nëse jeni përdorues intensiv i smartphone-it tuaj, do të duhet ta karikoni atë më shumë se një herë në ditë. Sidoqoftë, nëse e përdorni atë në mënyrë të moderuar, kapaciteti i baterisë është më se i mjaftueshëm për të zgjatur një ditë të plotë përdorimi pa probleme me baterinë.

IPhone i ri iPhone SE 2020 mund të rezervohet nga sot, por ai nuk do të fillojë të arrijë tek blerësit e parë deri në 24 Prillin e ardhshëm në 40 vendet ku ai doli në shitje të Mërkurën e kaluar. Availableshtë në dispozicion në të zezë, të bardhë dhe Produkt (RED) nga 489 euro për versionin me 64 GB hapësirë ​​ruajtëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.