Apple Watch Series 8 mund të inkorporojë një sensor të temperaturës

Thashethemet rreth orës së re të Apple, Apple, kanë filluar të shfaqen fuqishëm. Paralelisht me këto thashetheme, flitet edhe për lajmet e fshehura në watchOS 9 që mund të na japë një të dhënë për harduerin e ri të Apple Watch Series 8. Me sa duket, një modalitet i ri i kursimit të baterisë do të vinte me watchOS 9 në orën e re. Megjithatë, Thashethemet fokusohen gjithashtu te hardueri dhe tregojnë për një sensor të ri të temperaturës që mund të na japë informacion rreth temperaturës së trupit të përdoruesit.

Një sensor i ri i temperaturës do të vijë me Apple Watch Series 8

Apple planifikon të lançojë një seri të re Apple Watch 8 përveç Apple Watch SE dhe një orë gjoja më të fuqishme dhe rezistente për sportet ekstreme. Këto do të ishin tre produktet e reja që do të mbanin watchOS këtë vit. Në fakt, në buletinin e tij javor Gurman e siguron këtë Seria e re 8 dhe modeli i saj i fortë për sportet ekstreme do të inkorporojnë një sensor të ri të temperaturës së trupit.

Ky sensor do të merrte temperaturën e trupit të përdoruesit, por gurman ai parashikon që nuk do të ofrojë një vlerë specifike të temperaturës, por përkundrazi do të udhëzojë nëse pacienti mund të ketë temperaturë apo jo bazuar në parametrat e regjistruar. Përveç kësaj, do ta këshilloja përdoruesin të shkojë te mjeku ose të përdorë një termometër për të matur temperaturën në mënyrë më specifike.

Artikulli i lidhur:
Modaliteti i kursimit të baterisë watchOS 9 mund të vijë me Apple Watch Series 8

Sensori i temperaturës duhet të kalojë testet e brendshme brenda laboratorëve të Apple. Për më tepër, ai kërkon autorizim nga agjencitë shtetërore të qeverisë në mbarë botën si FDA ose EMSA. Pasi të keni autorizimin, mund ta zhbllokoni sensorin dhe të jeni në gjendje ta përdorni atë përmes watchOS 9.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.