Modaliteti i kursimit të baterisë watchOS 9 mund të vijë me Apple Watch Series 8

watchOS 9 kryeson mes nesh në formën e beta disa javë. Apple ka vendosur të investojë kohë në zhvillimin e mjeteve të dobishme për përdoruesit në këtë përditësim të ri. Ndër këto opsione është saktësia më e madhe gjatë llogaritjes së jetëgjatësisë së baterisë përmes një rikalibrimi në Seritë 4 dhe 5 të Apple Watch, të cilat i shtohen opsionit tashmë ekzistues në Seritë 6 dhe 7. Me sa duket, një modalitet i kursimit të baterisë është i fshehur në kodin e watchOS 9 e ngjashme me atë të disponueshme në iOS dhe iPadOS që Mund të mbërrijë me Apple Watch Series 8 dhe do të ishte një funksion ekskluziv në nivelin e harduerit.

Modaliteti i kursimit të baterisë watchOS 9 do të kufizohet nga hardueri

Thashethemet treguan para WWDC22 për një orë të re më efikase OS 9. Integrimi i një modalitet i ri i kursimit të baterisë. Ky modalitet ishte i ngjashëm me atë të disponueshëm në iOS dhe iPadOS, një mjet për të kufizuar opsionet e sistemit operativ, duke garantuar përdorshmërinë e funksioneve bazë duke ruajtur baterinë maksimale të mundshme.

Mos harroni se ky modalitet i mundshëm i kursimit të baterisë duhet të diferencohet nga modaliteti i fuqisë së ulët. Ky modalitet i fundit aktivizohet kur ora bie nën 10% të baterisë duke garantuar se ora do të shënojë orën, por pjesa tjetër e opsioneve janë të çaktivizuara, nuk ka akses në asnjë opsion që lidhet me watchOS përtej kohës.

Artikulli i lidhur:
watchOS 9 prezanton rikalibrimin e baterisë për Apple Watch Series 4 dhe 5

Megjithatë, Apple nuk e përfshiu modalitetin e kursimit të baterisë në versionet beta të hershme të watchOS 9. Tani analisti gurman siguron këtë modaliteti i kursimit do të vijë me Apple Watch Series 8. Prandaj, do të ishte një opsion ekskluziv në nivel harduer, duke lënë pas pjesën tjetër të modeleve, duke lënë vetëm orët e reja që do të shfaqen në muajt në vijim të pajtueshme me këtë modalitet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.