Apple do të riparojë iPhone 7 me dështim të mbulimit falas

modaliteti i aeroplanit Gabim i mbulimit të iPhone 7

Në vitin 2016 kishte disa raste të përdoruesve të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus të ri në të cilat, pas aplikimit të «Modës së aeroplanit», kishte probleme të mbulimit dhe në të cilën ekrani tregonte se "Pa shërbim". Me një kohë pas shpine, Apple më në fund do ta zgjidhë këtë problem. Fillon një program riparimi të iPhone 7.

Sipas Apple në deklaratën e saj, kjo kanë arritur në përfundimin se një përqindje e vogël e modeleve iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus mund të kenë problem të mbulimit pasi të keni vendosur mënyrën e aeroplanit. Në disa raste, ky dështim i vogël ishte i çastit dhe në të tjerat koha e normalizimit ishte dukshëm më e gjatë.

Nëse nuk e blini iPhone 7 ose iPhone 7 Plus jashtë Spanjës, nuk duhet të shqetësoheni për këtë problem. Sipas atyre në Cupertino, njësitë e prekura ishin shitur ndërmjet shtatorit të vitit 2016 dhe shkurtit të po këtij viti 2018. Sigurisht, vendet e prekura janë: Kina, Makao, Shtetet e Bashkuara, Hong Kong dhe Japonia. Prandaj, nëse nuk keni vizituar ndonjë nga këto vende në kohën që ju kemi thënë dhe të blini një terminal të Apple, nuk duhet të shqetësoheni.

Gjithashtu, Apple jep udhëzime të mëtejshme. Dhe lere një seri numrash modeli cilat janë ato që korrespondojnë me njësitë e prekura. Këto janë si më poshtë:

  • A1660 dhe A1780: Shitet në Kinë
  • A1660: shitet në Hong Kong, Makao dhe Shtetet e Bashkuara
  • A1779: Japoni

Programi i riparimit të iPhone 7 pa mbulim

Ky numërim mund të gjendet në pjesën e pasme të shasisë dhe nën logon e Apple dhe modelin specifik. Ne ju lëmë një imazh që ju tregon se ku mund ta kontrolloni këtë numërim. Po kështu, Apple do të kontaktojë klientët përmes postës elektronike në mënyrë që të vazhdojë me një rimbursim. Përveç kësaj, këshillohet që nëse në fund të Marsit 2018 ata nuk kontaktojnë një person të prekur, është përdoruesi ai që kontakton kompaninë në mënyrë që të vazhdojë me riparimin ose rimbursimin e parave.


Motori Taptik
Ju intereson:
Çaktivizo reagimet e gabuara në iPhone 7
Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.