Apple heq një furnizues për AirPods Pro 2

AirPods-Pro-2

Informacioni i ri që është shfaqur përmes rrjetit social Twitter vërteton se Apple do të kishte hequr dorë nga një nga furnizuesit e prodhimit të airpods pro të gjeneratës së dytë. Në thelb është për shkak të një problemi prodhimi dhe jo një problemi të kërkesës, pra fillimisht nuk duhet të kemi frikë nga mungesa e aksioneve duke qenë në datat në të cilat ndodhemi, tashmë afër periudhës së Krishtlindjes.

Lajmi është publikuar analisti i specializuar i Apple Ming-Chi Kuo, ndaj duhet t'i japim një vlefshmëri mjaft të lartë sepse ky analist ka pas një sërë suksesesh në parashikimet e tij. Informacioni sugjeron që Apple do të kishte hequr dorë nga një nga furnizuesit e zakonshëm që janë përgjegjës për montimin e gjeneratës së dytë Airpods pro. Problemi nuk është problemi i kërkesës, por problemi i prodhimit dhe vendimi është i përkohshëm.

Ofruesi në fjalë është Goertek  dhe tani, prandaj, ka mbetur vetëm një furnizues specialist në montimin e këtij lloji të pajisjeve çfarë është Luxshare. Të cilës i është dashur të rrisë ngarkesën në përpjekje për të mbushur boshllëkun e lënë nga furnizuesi i hedhur nga kompania amerikane.

Siç thamë edhe më parë, është një vendim i përkohshëm, por ende nuk dihet se kur ky furnizues do të nisë sërish prodhimin dhe montimin e gjeneratës së dytë Airpods pro. Fakti është se kompania amerikane nuk ka dhënë më shumë shpjegime se cilat janë në të vërtetë këto probleme të prodhimit dhe nëse ato prekin vetëm Airpods pro që po montoheshin diku tjetër.Ato gjithashtu mund të prekin ato që tashmë ishin montuar dhe për këtë arsye tashmë janë shitur.

Ne do të jemi vigjilentë në rast se ka ndonjë lajm për këtë temë. Mbi të gjitha, për të zbuluar nëse ka kufje të prekura që tashmë janë shitur, por në parim, nuk duket kështu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.