Apple lançon Apple One me plane më të lira ndërsa Spotify paralajmëron për një rritje të çmimit

El 30 tetor, lindi shërbimi i ri dixhital i Apple, një shërbim i ri që në fakt është një plan që përfshin të gjitha shërbimet e tij dhe që na lejon të kursejmë disa euro duke i punësuar të gjithë së bashku. A Apple One i ri që arrin të luftojë në tregun e pajtimeve, një treg gjithnjë e më i vështirë ... Dhe pikërisht Spotify, një nga lojtarët kryesorë në tregun e pajtimeve, po e bën gjithnjë e më të vështirë ... Spotify do të konsideronte një rritje të çmimit pas humbjes së fitimeve që ka. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e këtij lajmi të rëndësishëm.

Dhe gjithçka vjen pas publikimit të rezultateve të kompanisë në tremujorin e tretë të vitit 2020, jo një vit i lehtë për askënd ... Dhe duhet të kemi parasysh që në tremujori i tretë i vitit 2019 Spotify kishte një fitim prej 282 milion dollarë, këtë vit në të njëjtin tremujor ka pasur vetëm 118 milion dollarë. Cila është humbja e fitimeve? mbi të gjitha për të rritje në abonentët e Apple Music në sajë të madh fushata e marketingut që po kryhet nga ata nga Cupertino në Indi dhe Rusi. Një vit i keq për Spotify që tashmë e ka bërë të qartë, sipas fjalëve të CEO të tij, që rritjet e çmimeve do të vijnë së shpejti për të kompensuar humbjen e përdoruesve.

Nuk është e qartë se si do të jenë rritjet, as nëse do të ndikojnë në të gjitha planet apo jo. Po, ata po vijnë paralajmërim për mjaft kohë që planet familjare janë vetëm për njerëzit që jetojnë në të njëjtën shtëpi (Sot gjithçka është për njerëzit që jetojnë së bashku). Ata mund ta shkurtojnë këtë plan, mund të rrisin të gjitha pajtimet, mund të eleminojnë planin falas ... Dhe ju, a jeni abonentë të Spotify? A e preferoni atë në krahasim me platformat e tjera si Apple Music?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Darwin dijo

    Epo, nëse spotify rrit çmimet, unë do të shkoj vetëm në Apple Music