Ky koncept tregon se si do të dukej aplikacioni Moti në iPadOS

Aplikacioni i motit iPadOS

iPadOS Ai erdhi si sistemi i tij operativ për iPad disa vite më parë. Megjithatë, deri atëherë iOS ishte përshtatur me nevojat e të gjitha iDevices me synimin për të ofruar një ekosistem gjithnjë e më të plotë. Por kishte disa kufizime. Për shumë vite, përdoruesit kanë pritur që aplikacioni zyrtar i motit të arrijë në ekranin e madh të iPad. Ndryshe nga pritshmëritë, ne kurrë nuk kemi parë një fije shprese që Apple do ta sjellë aplikacionin në iPad. Ky koncept i ri tregon se si do të dukej aplikacioni Weather në iPad dhe cilat veçori shtesë mund të prezantohen.

A do të jetë iPadOS 16 përditësimi që përfshin aplikacionin Moti për iPad?

Ky koncept i ri i publikuar nga Timo Weigelt në Behance Muestra si do të dukej aplikacioni Moti në iPad. Në pamje të parë duket si një kopje e thjeshtë midis aplikacionit iOS në një ekran pak më të madh. Sidoqoftë, dallimet e vogla që futen në të gjithë konceptin do të jepnin çelësat për të dalluar dy aplikacionet.

Para së gjithash, blloqet e informacionit mund të personalizohen sikur të ishin miniaplikacione duke shtuar, për shembull, 'reshjet' ose 'drejtimin e erës'. Me këtë funksion do të lejonim gjenerojnë ekrane të personalizuara të kohës bazuar në të dhënat që do të donim të dinim në çdo moment. Unë gjithashtu e di do të prezantonte një mënyrë të re peizazhi pasi aplikacioni zyrtar nuk ka një dizajn peizazhi. Ky dizajn do të dukej i mrekullueshëm në ekranin e iPad-it me një dizajn të dyfishtë kolonash në të cilin vendet për t'u konsultuar do të ishin në të djathtë dhe informacioni i motit në të majtë.

Koncepti i motit të aplikacionit iPadOS

Artikulli i lidhur:
iOS 16 do të sjellë ndryshime të mëdha në modalitetet e fokusit

Nga ana tjetër, shtoni harta të reja lëvizëse të ndryshme nga ato të erës dhe të reshjeve që do të ofronin më shumë informacion për përdoruesit. Dhe, së fundi, shtohet një shenjë e vogël që aplikacioni do të krijohej përmes Catlyst, i cili gjithashtu do të lejonte sjelljen e aplikacionit Weather në macOS-in e ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.