EarBuds sipërfaqësore, alternativa e re për AirPods e Microsoft

Veshjet e veshëve sipërfaqësorë

Në ngjarjen prezantuese për gamën e re të Microsoft të Surface, gjigandi i kompjuterëve befasoi vendasit dhe të huajt duke prezantuar Sipërfaqja duo, një smartphone me dy ekrane që paloset 360 gradë. Nga ky terminal nose absolutisht asgjë nuk ishte përfolur. Por nuk ishte befasia e vetme.

Surface Neo, një tablet, gjithashtu me dy ekrane, ishte një tjetër risi. Por përveç kësaj, kompania e Satya Nadella zyrtarisht paraqiti angazhimin e Microsoft për të kufje pa tel. Po flasim për EarBuds Surface, kufje që kërkojnë veçanërisht për dizajnin e tyre, një dizajn që justifikohet nga përfitimet e tij.

Ashtu si modelet më moderne të kufjeve të vërteta wireless të tipit AirPods, të cilat janë prezantuar muajt e fundit (Sony, Amazon dhe Samsung), EarBuds na ofron një sistem aktiv anulimi, një funksion që sipas Kodi nga beta e parë e iOS 13.2 mund të jetë një realitet në gjeneratën e ardhshme të AirPods që mund të shihte dritën në fund të këtij muaji. Përveç kësaj, ai gjithashtu na ofron një sistem përkthimi të njëkohshëm në më shumë se 60 gjuhë.

Siç mund ta shohim në videon e prezantimit, EarBuds Surface na ofron një sipërfaqe të sheshtë nga jashtë, një sipërfaqe që na lejon të ndërveprojmë me pajisjen dhe rishikimin e muzikës. Por përveç kësaj, kjo gjithashtu na lejon të menaxhojmë luajtjen e diapozitivave në PowerPoint, një funksion që mund të ishte hequr për të miratuar një dizajn më tërheqës.

Autonomia e EarBuds, së bashku me kutinë e tij të karikimit, arrin 24 orë. Çmimi i bastit të ri të Microsoft për kufje pa tel, arrin 249 dollarë dhe do të arrijë në fund të vitit, fillimisht në Shtetet e Bashkuara. Për momentin nuk i dimë planet e zgjerimit të Microsoft për këto kufje, si dhe ato të Echo Buds të Amazon, çmimi i të cilave është 129 dollarë dhe gjithashtu na ofron një sistem anulimi të zhurmës të krijuar nga Bose.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.