IOS 13.2 beta përfshin referenca në AirPods që anulojnë zhurmën

Brezi i 2-të i AirPods

Kemi folur për disa muaj për mundësinë që djemtë (dhe vajzat) e Cupertino të lëshojnë gjatë këtij viti, një brez i ri i AirPods, i cili do të ishte i treti, me një risi kryesore: anulimi i zhurmës. Me sa duket ato thashetheme u themeluan, që nga viti beta e re e iOS 13.2 përfshin referenca për AirPod-et që anulojnë zhurmën.

Referenca është në formën e një ikone brenda cilësimeve të aksesit, e cila sugjeron që këto do të funksiononin si kufje në të njëjtën mënyrë siç funksionojnë aktualisht AirPods. Referencat e tjera sugjerojnë që do të ofronte mënyra të ndryshme përdorimi: me dhe pa anulim të zhurmës, e quajtur 'modaliteti i fokusit'.

Numri i modelit për këto AirPods të gjeneratës së tretë me një sistem anulimi të zhurmës është B298. Nëse thashethemet që tregojnë për një ngjarje të mundshme prezantimi më vonë këtë muaj konfirmohen, ka të ngjarë që AirPods që prisnin shumë zhurmën do të zbulohen zyrtarisht këtë muaj.

Aktualisht, Apple është një nga prodhuesit e paktë që nuk ofron një sistem anulimi të zhurmës në kufjet e saj kryesore wireless, kjo është një nga arsyet pse disa përdorues nuk kanë vendosur thjesht t'i blejnë ato dhe të zgjedhin një model aktualisht të disponueshëm në konkurs (Sony ose Samsung) dhe që së shpejti do të zgjerohet me më shumë modele të tilla si Amazon dhe ai që sapo prezantoi Microsoft.

Anulimi i zhurmës është ideal për ato kur duam izolohemi plotësisht nga zhurma e rrethinës sonë, duke qenë ideal kur udhëtojmë me metro, jemi në palestër ose në situata kur zhurma e ambientit nuk na lejon të shijojmë muzikën tonë të preferuar përmes kufjeve tona jo në vesh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.