Firmware i ri i lëshuar për AirTags

AirTags

Pajisja që na ndihmon të gjejmë gjithçka që mund të humbasim. I njëjti që disa njerëz e kanë keqpërdorur, sapo është përditësuar. Apple ka lëshuar një përditësim të ri për AirTags. Nuk mund t'ju tregojmë se cilat janë dhe cilat janë risitë e prezantuara nga kompania amerikane, pasi nuk është dhënë zyrtarisht. Ne supozojmë se këto janë rregullime të gabimeve dhe përmirësime të performancës, sepse për momentin, edhe zhvilluesit nuk kam gjetur asgjë të re në atë firmware të cilin tani mund ta instaloni.

AirTags sapo mori një përditësim të ri. Siç thamë në fillim, nuk dihet nëse Apple ka prezantuar ndonjë përmirësim, përtej atyre të performancës. Nuk e dimë sepse Apple zakonisht nuk tregon tani se çfarë përfshihet në firmware-in e ri. Kjo ka ndodhur me AirPods dhe gjithashtu ndodh, ndonjëherë me iPhone ose iPad, megjithëse nuk është normale. Me pajisjet me të cilat ne mund të ndërveprojmë dhe ekzekutojmë, zakonisht njoftohet për atë që përfshihet. Ky është iPhone, iPad dhe Mac. Por, për shembull, me AirPods, nuk e dini se çfarë ka të re. Në fakt, me të parët mund të formojmë manualisht përditësimin duke e kërkuar nëpërmjet cilësimeve> të përgjithshme. Por me të tjerët duhet të kemi besim dhe të mendojmë këtë kur çiftohen, ndodh përditësimi i dëshiruar. 

Është e vërtetë që mund të verifikojmë që ato janë përditësuar, por asgjë më shumë. Me AirTags. Numri i përditësuar i ndërtimit është 2A24e, i cili vjen për të zëvendësuar firmware 1A301 që u lëshua në prill. Ne supozojmë se ajo që është shtuar janë korrigjime të gabimeve dhe përmirësime të performancës.

Ky përditësim i bashkohet përditësimit të AirPods dhe lëshimit të iOS 2 beta 16.2 Duket se do të përfshijë disa veçori të reja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.