IPhone 7 do të ndryshojë ngjyrën Gri Hapësirë ​​për Blu e Deep

iphone-i-kaltër-i-ri-me ngjyra

Për disa vjet, Apple filloi të adoptojë një gamë të ndryshme ngjyrash, të ndryshme nga ato tradicionale në botën e telefonisë, duke lënë mënjanë bardh e zi tipike. Aktualisht Apple na ofron mundësinë për të zgjedhur midis arit, gri hapësirës, ​​rozës dhe argjendit. Por duket se kompania me qendër në Cupertino Do të kisha ndërmend të ndryshoja një nga ngjyrat, hapësirën gri për blunë e thellë, një blu intensive e ngjashme me atë që mund të shohim në imazhin që kryeson këtë artikull. Kjo rrjedhje e re është publikuar nga faqja e internetit japoneze Mac Otakara, një faqe në internet me një shkallë të lartë goditje kur ka publikuar thashetheme të caktuara.

Me këtë rast, Otakara shprehet se një furnizues Apple me burim kinez pretendon se ata janë duke punuar në një zorrë të thellë blu, e cila do të vinte të zëvendësonte hapësirën veterane të hirit dhe e cila do të dilte në treg me lansimin e iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Ai gjithashtu thotë se ngjyra gri e hapësirës do të zhdukej plotësisht nga sfera e ngjyrave të të gjitha modeleve.

Ngjyra gri e hapësirës doli në treg në vitin 2013 me prezantimin e iPhone 5s dhe na ofroi një ton më të lehtë se e zeza tradicionale e modeleve të mëparshme. Po këtë vit, Apple lançoi gjithashtu të njëjtin vit ngjyrën e artë që me kalimin e kohës, ka adoptuar ngjyrën rozë që po ka kaq shumë sukses në treg dhe që aktualisht po përdoret gjithashtu në modele të reja iPad.

Thashethemet më të fundit në lidhje me iPhone 7, pretendojnë se LG do të jetë përgjegjëse për prodhimin e modulit të kamerës së dyfishtë që do të ketë iPhone 7 Plus, në vend të Sony që kishte qenë përgjegjës për prodhimin e komponentëve të kamerës iPhone në vitet e fundit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Reinhard pon dijo

  Shpresoj të jetë e vërtetë sepse është ngjyra ime e preferuar

 2.   Sebastian dijo

  a do te mbaroje grija hapsinore ??? FUQ !! eshte ngjyra me e mire !!

  1.    Jose dijo

   Unë jam me ty. Zot, unë e urrej blunë. Shpresojmë që shitjet të bien për shkak të kësaj!

 3.   fangagetë dijo

  Nëse ata eliminojnë Space Grey, nëse unë them lamtumirë .. Nëse është ngjyra më e mirë, ata nuk mund të eleminojnë Black / Grey ... çfarë botch

 4.   Ndërmarrje dijo

  Nëse vendosin një ngjyrë ekskluzive për iphone 7 nuk ka rëndësi se kush e bleu atë për tu dalluar nga modelet e tjera të mëparshme, përveç ngjyrës do të isha i interesuar të di se çfarë do të ofrojë iphone 7 këtë vit, kamera më e mirë, më shumë shpejtësia dhe zorra e njëjtë? Cilat gjëra të tjera do të ofroni për të blerë një të re?

 5.   Quim (@Quimquo) dijo

  Unë ende… gri hapësirë ​​është e preferuara ime !! Si do ta heqin ngjyrën gri / të zezë me sasinë e njerëzve që preferojnë ngjyra më serioze? Shtë e pabesueshme. Nuk e besoj këtë thashethem.